Aranżacja wnętrz nie jest taką prostą sprawą i nie podoła jej byle laik. Gdyby tak było, nie istniałby popyt na usługi profesjonalnych projektantów wnętrz. Tymczasem kierunek studiów, jakim jest architektura wnętrz, cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością.

Szczegóły mają znaczenie dla aranżacji

projektant wnętrzW miastach i miasteczkach powstają biura projektantów, którzy oferują nie tylko wykonywanie aranżacji wnętrz, ale także nową u nas usługę home staging, która na zachodzie już dawno stanowi jedną z podstawowych usług. Chodzi tutaj oczywiście o przygotowywanie wnętrz pod sprzedaż. Jeżeli jednak nie możemy sobie pozwolić na to, aby skorzystać z profesjonalnych usług i projektant wnętrz Śląsk to osoba, która nam nie pomoże, bo nie mamy na to funduszy, jeszcze nic nie stoi na przeszkodzie, aby i tak cieszyć się modnym i pięknym wnętrzem. Aby je stworzyć, kierujmy się jednak wskazówkami od profesjonalistów. Jedną z takich wskazówek jest zwracanie uwagi na…sufit. Tak, sufit czyli element, który najczęściej jest pomijany – i on może bowiem mieć duże znaczenie dla aranżacji wnętrza. Wystarczy wyróżnić go w niebanalny sposób, a stanie się elementem, który będzie zachwycał.

projektant wnętrzMożna zastosować nietypowe kolory lub też zamontować drewniane belki, jeśli tworzymy dom w stylu prowansalskim. Tworzenie modnego wnętrza wiąże się też ze śledzeniem bieżących trendów wnętrzarskich. W przypadku nadchodzących miesięcy, eksperci wskazują na przykład na rosnącą popularność mebli w kolorze czerwonym. To kolor, który kojarzy się z emocjami, ale w przypadku wnętrz pozwala on na stworzenie wrażenia elegancji i pewnego luksusu. Warto zdecydować się zwłaszcza na meble wypoczynkowe w tym kolorze – jeżeli boimy się, że czerwona sofa będzie zwracać na siebie zbyt dużą uwagę, zdecydujmy się jedynie na czerwone pufy, które będą stanowiły znakomity akcent dla pozostałych mebli utrzymanych w stonowanych barwach. Drugą barwą, która ma duży potencjał, jest miodowy odcień żółtego. To kolor przyjazny, który sprawi, że wnętrze od razu będzie wyglądać przytulniej. Kojarzy się też nieco z egzotyką, ale też z jesienią. Za pomocą tej barwy tworzyć możemy wyjątkowe aranżacje wnętrz. Co jeszcze jest modne w tym roku?

Beton architektoniczny – oczywiście meble to spory wydatek, możemy też obawiać się, że będą one zbyt przytłaczające, jednak przecież można wybrać jedynie dodatki z betonu architektonicznego – na przykład przy projektowaniu domowego gabinetu postawmy na akcesoria biurowe z takiego materiału. Jak widać, możliwości aranżacji domu mamy naprawdę dużo – kierując się wskazówkami, uda nam się stworzyć modne wnętrze.