Naturalny mech coraz częściej wykorzystywany jest dziś do tworzenia efektownych ozdób na ścianach, które mogą posiadać rozmaite kształty oraz wielkości. Ozdoby z mchu zdobią dziś ściany wielu firm, gabinetów oraz domostw, udowodniono bowiem, że naturalna, roślinna zieleń uspokaja nasz wzrok oraz pozwala nam się zrelaksować.

Mech łatwy w uprawie

mech na ścianieJakimi właściwościami charakteryzuje się ów mech i jakie jego gatunki są dziś powszechnie wykorzystywane do tworzenia tego typu ozdób? Na rynku funkcjonuje dziś wiele firm, które oferują swym klientom stabilizowany mech sprowadzany bezpośrednio ze Skandynawii. Proces stabilizacji polega na utrwaleniu życia rośliny, która dzięki temu nie ulega rozkładowi. Naturalne soki roślinne zostają wówczas zastąpione specjalnymi substancjami konserwującymi, które sprawiają, że mech nie wymaga już nawadniania i nasłoneczniania. Modny mech na ścianie jest więc szalenie łatwy w uprawie, roślina ta nie marnieje i nie traci koloru wraz z upływem czasu. Warto również podkreślić, że ustabilizowany mech ścienny jest hipoalergiczny, posiadać go mogą więc również alergicy. Mech ścienny idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza wynosi od 50 do 80%, roślina zachowa wówczas swój piękny wygląd nawet kilka lat.

mech na ścianieDo tworzenia ozdobnych kompozycji wykorzystywany jest najczęściej chrobotek reniferowy charakteryzujący się pięknym, unikatowym kształtem oraz soczystą, nasyconą barwą. Warto przy tym podkreślić, że gatunek ten występuje w różnych kolorach – dzięki temu możemy umieszczać na naszych ścianach różnego rodzaju wzory, a nawet i loga firm, co stanowi bardzo efektowną, spersonalizowaną ozdobę, która świetnie sprawdzi się w każdym biurze. Wielbicielom minimalizmu z pewnością przypadnie do gustu mech leśny płaski, który wyróżnia się delikatną, drobnoziarnistą fakturą. Mech gąbczasty posiada natomiast najbardziej wypukły, nieregularny kształt, który idealnie komponuje się z nowoczesnymi meblami oraz surowymi ścianami z betonu. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że produkt ten jest odporny na działanie wysokich temperatur. Co ciekawe gruby mech posiada również właściwości wyciszające – świetnie sprawdzi się on więc w studiu dźwiękowym oraz w burach, w których znajdują się wyciszające pomieszczenia.

Montaż mchu ściennego jest bardzo prosty – najczęściej produkt ten dostarczany jest nam na gotowych blokach, które należy jedynie przytwierdzić do ściany. Tego typu ozdoba z pewnością poprawi wygląd każdego wnętrza, którego wystrój stanie się dzięki temu bardziej nowoczesny i oryginalny.