Zastanawiając się nad aranżacją kuchni, jak i każdego innego pomieszczenia, z pewnością rozważamy dwie opcje – czy postawić na efekt spokoju i harmonii, wykorzystując jedynie jedna barwę lub zbliżone do siebie odcienie, czy może wprowadzić odrobinę energii za pomocą widocznego kontrastu.

Kolorystyka modnej kuchni

kuchniaOba rozwiązania mają swoich zwolenników i nie można stwierdzić, że któraś z aranżacji jest lepsza czy gorsza. Wszystko zależy od charakteru domowników. Jedni będą lepiej czuli się w stonowanym wnętrzu, inni zaś potrzebują czegoś, co dostarczy im energii do działania. W przypadku kuchni sprawa jest o tyle skomplikowana, że jest to miejsce, w którym nie tylko działamy, wykonując posiłki, ale też w którym odpoczywamy, spożywając je i rozmawiając z rodziną. Które kolory więc najlepiej wybrać do kuchni? W jaki sposób dopasować elementy dekoracyjne do mebli? Na te pytania nie ma jednej odpowiedzi. Sprawę mamy nieco ułatwioną, jeżeli w mieszkaniu znajduje się kuchnia otwarta – łączona z salonem. Wówczas podstawą jest, aby wykorzystane kolory pasowały do tych w salonie. Jeżeli kuchnia jest oddzielna, mamy większą dowolność, co może wiązać się z tym, że ciężej będzie nam dokonać wyboru. Projektanci polecają stosowanie jednej zasady – jeśli decydujemy się na ciemną zabudową kuchenną, postawmy na jaśniejsze ściany.

meble kuchenne na wymiarJeśli to ściany będą ciemne – lepiej wybrać meble, które nie sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać jak grobowiec. Jeżeli chodzi o samą zabudowę, cenione przez wielu klientów są meble kuchenne na wymiar zamawiane w Lubinie. mogą być wykonane w dowolnym stylu, choć obecnie największą popularnością cieszy się styl minimalistyczny oraz nowoczesny. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal spotkać możemy wielu zwolenników rozwiązań, które o wiele bardziej kojarzą się z przytulnością, a więc na przykład stylu prowansalskiego czy skandynawskiego. Na szczęście opcja mebli na wymiar w niczym nas nie ogranicza. Jeżeli wybierzemy się do sklepu z meblami, musimy wybierać to, co nam proponują, a wybór ten bardzo często jest ograniczony. W przypadku zdecydowania się na opcję mebli na wymiar, to my dyktujemy warunki. Podajemy producentowi dokładnie wszystkie wytyczne, meble, kolor i wymiary blatów, rodzaj uchwytów (lub ich brak!

Jeśli zdecydujemy się na specjalny mechanizm otwierania szafek poprzez wciśnięcie frontu w odpowiednim miejscu), a następnie tylko czekamy na realizację zamówienia. Należy się jednak liczyć z tym, że może to trochę potrwać – ale dostaniemy za to meble, które spełniają wszystkie nasze oczekiwania.