Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy niekiedy sporo czasu, przyrządzamy smaczne potrawy i desery dla naszych domowników. Jednakże nie wszystkie kuchnie są duże, czasami w blokach bądź kamienicach kuchnie potrafią mieć niewielką przestrzeń do jej aranżacji. Jednak nie ma się czego obawiać, funkcjonalne kuchnie na wymiar dla projektantów to bułka z masłem, potrafią umiejętnie, ją stworzyć by była praktyczna.

Kuchnia niewielkich rozmiarów, jak ją zaaranżować?

nowoczesna kuchniaUrządzając małą kuchnię, ważne jest to, by do wszystkich szafek i szuflad łatwo było się dostać. Spore znaczenie ma również odpowiednia konstrukcja mebli kuchennych. Na niewielkiej przestrzeni przydadzą się szafki wiszące, a także szafki narożne. Jeśli pomieszczenie, w którym ma znajdywać się kuchnia, jest bardzo wąskie, warto zdecydować się na ciąg szafek po jednej stronie pomieszczenia. Jeżeli ma kształt prostokąta lub kwadratu, najlepiej sprawdzi się ustawienie mebli w literę L. Aby swobodnie poruszać się w kuchni, zaleca się by, meble były całkowicie dosunięte do ściany. Projektanci starannie dbają, aby meble dedykowane małym kuchnią nie tylko w bloku, były praktyczne. W pomieszczeniach o metrażu mniejszym niż 4m2 świetnie sprawdzą się szafki o przesuwnych drzwiczkach lub wygodne modele żaluzjowe. Przygotowanie i spożywanie posiłków to również czynności, do których powinna być przystosowana nowoczesna mała kuchnia. W tym wypadku warto rozważyć sprytne rozwiązania konstrukcyjne, np. opuszczany na ścianę stolik pozwoli zaoszczędzić sporo przestrzeni.

Urządzenie małej kuchni na pozór nie musi sprawić problemu, ale warto nowoczesne kuchnie na wymiar w warszawie utrzymać w jasnych kolorach. Jak wiadomo, dzięki zastosowaniu jasnych barw pomieszczenie będzie wydawało się większe i bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Świetnym rozwiązaniem dla małych kuchni jest również zabudowa sięgająca pod sam sufit, to sporo miejsca na patery i inne akcesoria kuchenne, które rzadziej się używa i można wysoko schować. W niewielkiej wnęce pomiędzy ścianą a szafką warto zamontować półkę cargo, czyli wysoki wysuwany model, który zajmuje niewiele miejsca i stanowi wygodną dodatkową przestrzeń do przechowywania np. przypraw. Niektóre warianty mebli są również wyposażone w wysuwane blaty, które można potraktować jako stolik lub dodatkowe miejsce do pracy w kuchni.

Na każde wnętrze znajdzie się sposób — nawet na to najmniejsze i najbardziej problematyczne. Dziś każda kuchnia w bloku, kamienicy czy małym jednorodzinnym domku może stać się praktyczna. Wystarczy odrobina wyobraźni i kilka sprawdzonych patentów, które znają projektanci kuchni. Galerie małych kuchni można również obejrzeć w internecie i zainspirować się pomysłami płynącymi z tego źródła.