Drzwi wykorzystywane są od zarania dziejów, jako ruchliwa przegroda pomiędzy lokalami służąca do poruszania się pomiędzy nimi. Istnieje dużo typów drzwi, które dzielą się biorąc pod uwagę uformowanie, układ, oraz możliwość zamykania.

drzwi zewnętrzneStandardowa konstrukcja drzwi składa się z ruchomego skrzydła i zamocowanego obramowania otworu, to znaczy futryny. Standardowym fragmentem jest także klamka, służąca do uchylania oraz zatrzaskiwania drzwi. Dzisiejsza technika gwarantuje zrobienie takich drzwi, które nie mają tych detali. Za pomocą siłowników i maszyn drzwiowych, drzwi samorzutnie uchylają się, kiedy zatrzyma się przy nich persona. Budowa drzwi jest niesłychanie znacząca, więc wykorzystywane są różne stopnie hermetyczności w drzwiach, w zależności od przeznaczenia. Najbardziej popularne rodzaje drzwi ze względu na ilość skrzydeł oraz rodzaj umocowywania to między innymi drzwi wejściowe wewnętrzne, zawiasowe prawe, dwuskrzydłowe oraz wahadłowe. Drzwi stanowią niezaprzeczalną rolę ochrony, zwłaszcza w budynku. Drzwi wewnętrzne, jakie ma w sklepie między innymi firma Lutostański, muszą mieć wiele cech, które zagwarantują nam poczucie bezpieczeństwa. Na przykład są to wytrzymałość, niewrażliwość na czynniki zewnętrzne oraz mówienie o osobowości mieszkańców. Dobór drzwi jest obszerny, a Lutostański proponuje jedynie te najlepsze, z drewna. Drzwi z drewna posiadają perfekcyjne wartości szczelne, cieplne i dźwiękowe. Przy tym są trwałe i odporne, nie tracąc w tym nic na wyglądzie – drzwi drewniane są niezwykle wytworne oraz przedstawiają dobrany fragment dekoracyjny mieszkania. Lecz ten surowiec ma wady. Są to między innymi nieodporność na wilgoć, obowiązek należytej konserwacji oraz dość wysokie koszty kupienia. Jednak, gdy już zadecydujemy się je nabyć, z pewnością służyć będą przez sporo sezonów. Wspominając o drzwiach zewnętrznych, nie można nie wspomnieć o drzwiach wewnętrznych Lutostański.

W ich ofercie zlokalizowane są wysokiej jakości drzwi, zrobione w zgodzie z nowymi tendencjami, zachowując w równym stopniu wszystkie właściwości tego świetnego surowca. Lutostański w tworzeniu drzwi połączył ze sobą w idealny sposób dzisiejsze trendy, kulturę oraz funkcjonalność, jednym słowem, każdy znajdzie artykuł dla siebie.