Baseny – jeszcze kilkanaście lat temu były oznaką wygodnictwa oraz bogactwa, którym poszczycić się mogło nieliczne grono. W dzisiejszych czasach, usługi związane z budowaniem zbiorników są ogólnodostępne a ciekawym miejscem do relaksu może pochwalić się prawie każdy.

Basen w ogrodzie to ciekawe rozwiązanie

basen ogródChoć w naszym kraju basenów – zarówno tych publicznych, jak i prywatnych – jest stanowczo mniej niż u zachodnich państw, to coraz więcej osób decyduje się na zbudowanie tego rodzaju basenu na swojej parceli. Osoby, które pragną mieć basen, aczkolwiek nie mają wystarczająco pieniędzy na wzniesienie go, mogą zapoznać się z innymi perspektywami, które wcale nie muszą stać się gorsze albo mniej ciekawe. Osoby zainteresowane basenami z pewnością zauważyły, że firmy proponują różne rodzaje basenów. Do zdecydowanie najbardziej popularnych, jak i najmniej kosztujących, należą małe baseny dmuchane. Za ich nabyciem przemawia gwarancja, iż są nieskomplikowane w montowaniu i mają różne wielkości, dzięki czemu nadają się nawet na działki o niewielkiej powierzchni.

World of pools, baseny ogrodowe – zadaszenia basenowe

W sklepach najczęściej znajdują się trzy podstawowe modele do wybrania; dziecięce, rodzinne i z uzupełniającymi akcesoriami, jak daszki czy zjeżdżalnie. Następnym rodzajem zbiorników są tak zwane rozporowe, które sprawdzają się – tak jak typ dmuchany – na niewielkich działkach. Do ich plusów należy fakt, iż przed zamontowaniem zajmą mało powierzchni oraz są bardzo trwałe, gdyż zrobione są z PVC. Pozostałe baseny ogrodowe, które możemy nabyć w sklepach, to baseny stelażowe. Są niesamowicie trwałe i dość duże, dzięki czemu mogą być zamontowane w ogrodzie nawet przez jedną porę roku. Podobnie, jak wcześniejszy model wyprodukowany jest z PVC, ale do wyrobu stelażu zbiornika stosuje się aż trzy warstwy tego materiału. Jakkolwiek, montując ten basen należy dobrze dobrać podłoże, ponieważ po ustawieniu basenu będzie ono zniszczone. Ostatnią, cieszącą się rosnącą popularnością, aczkolwiek ewidentnie najdroższą ofertą, są baseny całoroczne.

Są one niesamowicie mocne, wznoszone na strukturze stalowej, umożliwiają używanie ich w ciągu całego roku. Modele tego zbiorniku mogą posiadać zjeżdżalnie czy pokrywy, zabezpieczające przed zanieczyszczeniami, zaś osoby pragnące korzystać z basenu w zimę, mogą wybudować zadaszenia basenów. Przy wyborze tego rodzaju zbiornika trzeba jednak pamiętać, aby został on ulokowany blisko domu, by bez kłopotów można było doprowadzić do niego armaturę wodną i elektryczną.