Obecnie w niemal wszystkich nowoczesnych łazienkach montuje się kabinę prysznicową zamiast wanny. Szybkie prysznice niosą ze sobą wiele zalet, przede wszystkim orzeźwiają zarówno ciało i umysł, nie rozleniwiają tak jak długie kąpiele.

Uchwyt do kabiny w różnych kształtach

Uchwyt do kabiny prysznicowejRównocześnie obecnie na rynku istnieją kabiny prysznicowe z hydromasażem, dzięki którym możemy zrelaksować się, pozbyć się napięcia i poczuć naprawdę dobrze. Jeżeli więc remontujemy łazienkę i postanowiliśmy zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej, pamiętajmy jednak o tym, aby wybrać elementy wyposażenia prysznica, które charakteryzuje najwyższa jakość. Dzięki temu kabina będzie doskonale spełniała swoją rolę. Wśród takiego wyposażenia koniecznie należy wymienić uchwyt do kabiny prysznicowej, choć często jest on bagatelizowany, tymczasem jest bardzo ważny, ponieważ to on umożliwia odwieszanie słuchawki w sposób jak najbardziej wygodny. Takie uchwyty dostępne są w szerokim wyborze kształtów, mogą być okrągłe czy też kwadratowe lub prostokątne, wykończone w przeróżny sposób. Choć to niewielki element, musi być zamontowany w odpowiednim miejscu.

Uchwyt do kabiny prysznicowejChodzi o to, aby można było bez wysiłku sięgnąć po słuchawkę, ale równocześnie przecież niektórzy podczas prysznica nie ściągają słuchawki z uchwytu, pozwalając, aby strugi wody spadały z góry na ich ciało. Uchwyt musi być więc zamontowany tak, aby stworzyć nam dwie możliwości korzystania z prysznica. Oczywiście problem pojawia się wówczas, gdy oprócz dorosłych dom zamieszkują dzieci, które także będą korzystały z prysznica. Uchwyt zamontowany dla dorosłych będzie dla nich znajdował się zbyt wysoko, nie ma więc możliwości kompromisu, chyba że zamontuje się dwa uchwyty, każdy na odpowiedniej dla danej osoby wysokości. Rodzic po skończonym prysznicu może przewiesić dziecku słuchawkę na niższy uchwyt, dzięki czemu prysznic nie sprawi pociesze żadnej trudności. Ale uchwyt do prysznica to nie jedyny element wyposażenia, o którym nie powinniśmy zapominać. Warto wymienić tu także półki pod prysznic. Podczas mycia się korzystamy przecież z kosmetyków – szamponów, żeli pod prysznic i innych produktów. Chcemy więc mieć je pod ręką. Aby niepotrzebnie nie schylać się po położone na krawędziach brodzika kosmetyki, lepiej zakupić półeczki, które powiesimy na odpowiedniej wysokości.

Są to najczęściej druciane koszyczki, które dobrze prezentują się w każdej kabinie prysznicowej niezależnie od stylu wykonania. Dzięki wspomnianym elementom wyposażenia, każdy prysznic będzie dla nas naprawdę komfortowy.