W wielu salonach z materacami można natrafić na nakładki z jersey. Wielu może się zastanawiać, do czego mogą one służyć i czy zastępują materac. Jak się okazuje, ich zastosowanie jest wielorakie, jednak największą zaletą ich obecności jest poprawa komfortu spania.

Wykorzystanie tkaniny jersey

materac nawierzchniowy jerseyW dużym uproszczeniu nakładka na materac z jersey to swego rodzaju materac nawierzchniowy. Dzięki temu, że można go nałożyć na wysłużone już posłanie, całe łóżko staje się znacznie wygodniejsze i do tego mniej zużyte. Śpiąc na nakładce można znów poczuć, że leży się na materacu, który kupiło się kilka lat temu. Został zaprojektowany tak, by dopasowywał się do ciała podczas snu. Dzięki temu kończyny nie drętwieją, gdy leży się w określonej pozycji przez kilka godzin i ciało nie daje sygnału do zmiany pozycji. Nakładka pomaga bardzo szybko poradzić sobie z wysłużonym jest posłaniem, którego nie chce się wyrzucać, a zakup nowego jest zbyt dużym wydatkiem. Nakładka może być także przedłużeniem materaca. Sprawdzi się, to gdy zakupione posłanie okaże się zbyt małe lub skurczy się po latach użytkowania. Odpowiednio dobrana grubość i twardość pomoże uporać się ze zbyt skrajną uległością materaca na ciało. Przez to rozumie się, że gdy zakupiony materac jest zbyt twardy, bez problemu można dobrać znacznie miększy i wygodniejszy materac.

nakładka materac nawierzchniowyTak samo sytuacja wygląda przy materacu, który jest nieodpowiedni dla wyższej i grubszej osoby, bo jest zbyt miękki. Dobrym sposobem na wykorzystanie materaca nawierzchniowego jest także potraktowanie go jako nakładka zabezpieczająca materac przed zanieczyszczeniami. W ten sposób można uznać znajdujący się na samej górze materac powierzchniowy jako najlepsze zabezpieczenie przed wylaną kawą lub okruszkami czekolady. Na rynku istnieją także nakładki pomagające w odprowadzaniu wilgoci. Sprawdzi się to szczególnie u osób z alergiami. Dzięki nim zostanie zachowanie odpowiednia cyrkulacja powietrza. Należy wiedzieć, że ciało w trakcie snu także oddaje ciepło, co można poczuć w formie potu. Jako że spędzając całą noc na materacu cała wilgoć jest wchłaniana wewnątrz materaca, ulega on powolnemu zniszczeniu. Dodatkowa nakładka pomaga w utrzymaniu higienicznej czystości.

Jak się okazuje, sam materac to nie wszystko, by cieszyć się zdrowym snem. Do pełni szczęście potrzeba jeszcze niezawodnej nakładki powierzchniowej, którą można zakupić wykonaną z jersey. Jeżeli nie będzie ona zakupiona od razu w komplecie z materacem głównym, można ją dokupić po czasie i cieszyć się o wiele lepszą jakością spania.