Utrata barwy czy też blasku tkaniny to poważny problem, szczególnie dla osób, którym zależy na pięknie wyglądającym wnętrzu. Nowy dywan, meble tapicerowane czy inne dodatki świeżo zakupione podkreślają charakter wnętrza i nie da się ukryć, że potrafią też nieco zobrazować charakter samego właściciela domu bądź mieszkania.

Bezproblemowe wypranie kanapy

pranie kanapyWarto zatem dbać o swoje meble, aby skutecznie przykuwały uwagę odwiedzających, bez względu na to kiedy zostały zakupione. Jednak jak sprawić, by ich kolor został zachowany? Skutecznym rozwiązaniem w walce z zakurzonymi, przebarwionymi, pozbawionymi charakteru meblami jest skorzystanie z pomocy przedsiębiorstw specjalizujących się w usługach sprzątających. Dla takich firm nie ma rzeczy niemożliwych – eksperci dysponują właściwym sprzętem i preparatami, które sprawią, że meble nie tylko stają się piękniejsze, ale przede wszystkim czystsze, a przy tym zdrowsze i bezpieczniejsze dla domowników. Kiedy korzystać z usług takich firm? Zawsze, kiedy na kanapę zostaną wylane słodkie napoje, kawa lub gęste sosy. Jeżeli wstępne odkurzanie kanapy z okruszków lub kurzu nie sprawiło, że zabrudzenia zniknęły – to znak, aby zadzwonić po specjalistów.

pranie kanapyW zależności od wybranego przedsiębiorstwa pracownicy przeprowadzają pranie kanapy w domu swojego klienta lub w siedzibie swojej firmy. Sam proces czyszczenia nie należy do skomplikowanych, jednak odbywa się on przy użyciu sprzętu, który raczej nie znajduje się na wyposażeniu osób prywatnych. Nie tylko sam sprzęt ma znaczenie, ale również szeroka wiedza i umiejętności. Specjaliści z firm sprzątających mają do wyboru kilka preparatów, dedykowanych do mebli tapicerowanych czy skórzanych. Po wstępnej analizie zabrudzeń oraz rodzaju materiału zadecydują o wyborze delikatniejszych lub nieco silniejszych środków czyszczących, które rozpuszczą wszelkie plamy i zlikwidują zalęgające w głębi materiału roztocza. Za pomocą odkurzacza o niezwykłej sile ssącej wszelkie zabrudzenia momentalnie znikają, a kanapa staje się czysta, pachnąca i przede wszystkim wraca jej dawny blask. Warto regularnie czyścić swoją kanapę przy pomocy zwykłego odkurzacza. Niemniej jednak, z czasem zabrudzenia są na tyle duże, że standardowe urządzenia sobie z nimi nie poradzą.

Zazwyczaj kanapy pierze się przynajmniej raz na kilka miesięcy, lecz chcąc zadbać o maksymalne zdrowie i bezpieczeństwo domowników (szczególnie jeżeli w domu są osoby z alergiami lub dzieci), powinno się korzystać z usług firm chociaż raz w miesiącu – koszt prania jest niewielki.