Urządzanie kuchni nie ogranicza się jedynie to wyboru odpowiednich mebli. Oczywiście powinno się mieć pojemne szafki (stojące oraz wiszące), w których znajdzie się miejsce na wszystkie produkty spożywcze i zastawę stołową, estetyczną zabudowę na wysokiej klasy sprzęt AGD, czy też oświetlenie blatu roboczego.

Wiele wersji zlewów

zlewozmywak granitowy Jednak równie ważne są takie rzeczy, jak blaty, płytki, czy wreszcie zlewozmywaki. Mimo, iż praktycznie w każdym domu można znaleźć zmywarkę do naczyń to i tak zakup zlewu jest niezbędny. Zmywarka może się zepsuć, czy po prostu danego dnia będziemy mieli tylko kilka talerzy do zmycia i nie będzie się opłacało włączać urządzenia. Nowoczesne zlewy nie muszą być jedynie wpuszczanymi w blat, nieestetycznymi konstrukcjami, które po kilku latach użytkowania są już całe poplamione, mimo regularnego czyszczenia. Dlatego też polecanym produktem jest zlewozmywak granitowy z ociekaczem. Taki zlew występuje w wielu wersjach. Może mieć jedną, dwie komory (podobnej wielkości) lub półtora (jedną dużą i jedną małą). Są zlewy nablatowe, w kształcie koła, czy w niespotykanych kolorach. Główną rolę odgrywa granit. Twardy kamień jest bez dwóch zdań lepszy od marmuru, który nie jest odporny na działanie wody i kwasów. Granit może mieć stałą styczność z wodą oraz wilgocią panującą w kuchni i na pewno nic mu się nie stanie.

zlewozmywak granitowy Dodatkowo ostre przedmioty np. noże, czy bardzo ciężkie nie uszkodzą takiego zlewu. Nie widać na nim zarysowań, wgnieceń, nie odkształca się pod wpływem zmian temperatury (jak na przykład zlewy metalowe). Jakie jeszcze zalety posiada granit? Z pewnością nie można zapominać o jego właściwościach estetycznych. Granit ma elegancką, gładką fakturę, jest lekko błyszczący, ale to nie sprawia, że widać na nim wszystkie ślady, jak na powierzchni lakierowanej. Zlewozmywaki granitowe znajdziemy w odcieniach ciemnych, takich jak czerń, granat, czy szarość, jak i jaśniejszych, jak odcienie beżowe i piaskowe. Dodatkowy ociekacz przy zlewie daje nam dodatkową powierzchnię na suszenie naczyń, czy postawienie płynu do mycia naczyń oraz gąbki. Dzięki temu nie będziemy moczyć blatu dookoła zlewozmywaka.

Podsumowując, zlewozmywak z granitu to dobry zakup do każdej kuchni. Zarówno jego walory estetyczne, jak i praktyczne sprawiają, że obecnie na rynku nie znajdziemy lepszego rozwiązania. Dobry zlew nie będzie wymagał konserwacji, żmudnego czyszczenia, ani wymiany, ponieważ po latach nadal będzie tak samo atrakcyjny. Warto również zaznaczyć, że taki zlew wcale nie musi być bardzo kosztowny.