Technologie produkcji i rodzaje materiałów stale ulegają ulepszeniom i rozwojowi, jednak stałością i ponadczasowością nadal cechuje się drewno. Oprócz niepodważalnych walorów estetycznych wyróżnia je przyjazność dla środowiska i niezwykła elastyczność konstrukcyjna. Mówi się, że drewno jest wdzięcznym materiałem, co potwierdza stale rosnąca liczba produktów drewnopochodnych dostępnych na rynku.

Funkcjonowanie składu drewna?

Materiały mające trafić do składu drewnaSkład drewna to rodzaj hurtowni, która oferuje różnego rodzaju materiały drewniane i drewnopochodne. Oprócz bogatego wyboru asortymentu tego typu firmy oferują najczęściej transport materiałów i fachowe doradztwo. Przykładem elementów dostępnych w gamie towarów są sklejki i płyty, które mają szerokie zastosowanie zarówno w konstrukcjach budowlanych, jak i na użytek prywatny podczas remontów czy budowy altany w ogrodzie. Sklejka to potoczne określenie na materiał kompozytowy sklejony z krzyżujących się, cienkich arkuszy drewna zwanych fornirami — ich grubość wynosi jedynie 1,5 mm. Ciekawy jest fakt, iż zarówno sklejki, jak i płyty wiórowe wyróżniają się zupełnie inną budową i właściwościami niż materiał, z którego powstały. Sklejki najczęściej produkuje się z drewna sosnowego, brzozowego, bukowego bądź olchowego.

Materiały pochodzący z składu drewnaW składzie drewna znaleźć można również niezbędne do wyposażenia kuchni blaty drewniane, wytrzymałe stopnie schodowe, estetyczne deski podłogowe, materiały opałowe, elementy architektury ogrodowej, listwy wykończeniowe czy płyty meblowe. Nie może zabraknąć również specjalistycznego drewna konstrukcyjnego: płyt OSB, tarcicy iglastej, drewna KVH czy desek szalunkowych. Co więcej, w hurtowni drewna możemy wyposażyć niemal cały dom, bo można zamówić tam również okna, drzwi i ościeżnice. Nieodłącznym elementem każdej budowy czy remontu są też akcesoria budowlane, które oferuje skład drewna Kwidzyn to miasto, którego mieszkańcy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. W hurtowni z drewnem znajdą zatem grille ogrodowe, ruszty do grilla i wędzarnie ogrodowe z generatorem dymu, natomiast miłośnicy majsterkowania mogą kupić wkręty, gwoździe i różnego typu okucia metalowe.

Hurtownia drewna może się kojarzyć jedynie z materiałami z tego surowca, jednak oferuje szeroką gamę produktów do wznoszenia konstrukcji budowlanych i dachowych. Ponadto można zamówić tam dodatkowe usługi związane z drewnem takie jak impregnacja, heblowanie, docinanie czy transport. Warto podkreślić, że najwyższej jakości drewno pochodzi najczęściej ze Skandynawii i posiada unijny certyfikat jakości CE.