Odpowiedni organizacja dostępnej w magazynie przestrzeni jest możliwa jedynie przy wykorzystaniu słupków, oraz odbojnic. Ważne jest aby stopniowo rezygnować już z użycia tych, które wykonane zostały z metalu. Zamiast tego coraz częściej stosowane są te, które wykonane zostały z odpornych tworzyw sztucznych. To właśnie one wbrew pozorom wyróżniać się będą zdecydowanie największą solidnością.

Trwałość ochronnych słupków

Możliwe jest więc ich bezproblemowe stosowanie w bardzo zróżnicowanych warunkach środowiskowych. Można je stosować nawet tam, gdzie panują bardzo trudne warunki pod względem wilgotności bądź też zapylenia. Użycie do ich stworzenia jedynie tworzyw sztucznych z pewnością spowoduje, że żaden z ich komponentów nie będzie podatny na rozwój korozji. Jest to tymczasem zdecydowanie największy problem w przypadku odbojnic wykonanych w całości z metali. Jak się okazuje trwałe bariery i słupki ochronne są zdecydowanie bardziej odpornym rozwiązaniem na uszkodzenia wywołane przez kolizje ze sprzętem transportowym. Dysponują one tak zwaną pamięcią kształtu, czyli będą one zawsze powracały do swojej pierwotnej formy. W połączeniu z faktem, że użyte do ich stworzenia tworzywo jest barwione w masie na etapie produkcji, a nie jedynie powierzchniowo widać wyraźnie, że jest to element ochronny z którego korzystać będzie można nieprzerwanie przez długi czas.

Bariery i słupki ochronne w zakładach przemysłowych są wykorzystywane przede wszystkim do wytyczenia najważniejszych stref w danym obiekcie. Dzięki nim możliwe jest czytelne oznaczenie, oraz zabezpieczenie tej strefy po której poruszać się mogą wózki widłowe. Z ich użyciem zabezpieczyć można jednak również te miejsca w magazynie, gdzie prowadzony jest aktualnie remont czy też prace porządkowe. Aby jednak było to możliwe opisywane rozwiązanie musi być zabarwione lub też pokryte folią o cechach odblaskowych. Powinna mieć ona kolory powszechnie uznawane za te ostrzegawcze, to jest na przykład żółto-czarne, które widoczne będą nawet z większej odległości. To właśnie w ten sposób prezentujące zabezpieczenia stosowane są najczęściej w polskich magazynach. W obecnym czasie, szczególną uwagę przykłada się do odpowiedniego zabezpieczenia dostępnej w magazynie przestrzeni. W tym celu warto wykorzystywać wykonane z tworzywa sztucznego barierki, bądź też słupki. To właśnie dzięki nim będzie można mieć pewność, że przestrzeń w magazynie zostanie w odpowiedni sposób zorganizowana. Ważne, by wspomniane zabezpieczenia były w odpowiednio jaskrawych, odblaskowych kolorach doskonale widocznych nawet z większych odległości.

Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na www.safetypadlocks.eu.