Palety stają się coraz bardziej istotnym elementem sprawnej logistyki. aby jednak tak było muszą one zostać w odpowiedni sposób wyprodukowane. Warto w tym celu skorzystać z palet, które zostały wyprodukowane w sposób maszynowy, co pozytywnie przełożyło się na ich trwałość.

Profesjonalna produkcja palet

paletyObecnie maszynowy sposób produkcji palet jest tym, który cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Wpływa n to znacznie wyższa trwałość, którą zapewniają paletom innowacyjne maszyny do produkcji palet. Przykładem takiej maszyny mogą być linie produkcyjne do przerobu drewna. Dzięki nim, możliwe jest szybkie i dokładne wytwarzanie poszczególnych elementów, z których składa się paleta. W tym celu wykorzystywane są kłody, których średnica nie może przekraczać 350 mm. Dzięki temu, można niemal w stu procentach zautomatyzować proces produkcji palet, co z kolei pozytywnie wpływa na koszty ich produkcji. Kolejnym sposobem na maszynowe tworzenie tych elementów mogą być zbijarki do produkcji palet. Maszyny te występują zazwyczaj w dwóch rodzajach – elektronicznej, oraz hydraulicznej. Praca takiego sprzętu jest możliwa dzięki zastosowaniu w nim aż kilkudziesięciu jednostek zbijających. Kolejną zaletą, związaną z wykorzystywaniem takiego sprzętu jest jego w pełni przewidywana oraz zautomatyzowana zasada działania.

 

 

produkcja paletDzięki zbijarkom, możliwe jest wyprodukowanie nawet około 500 sztuk palet w ciągu jednego dnia roboczego. Palety mogą być ze zbijarek odbierane w sposób ręczny, bądź automatyczny. Podobnie, jak w przypadku poprzednio opisywanego sprzętu, tak i użycie zbijarek, pozwala na znaczne ograniczenie kosztów produkcji pojedynczej palety w porównaniu do jej wyprodukowania w pełni manualnie. Do produkcji palet można obecnie wykorzystywać szereg innych maszyn. Ich przykładem mogą być traki, dwupiły, czy też obcinarki. Niezależnie od wyboru sprzętu, należy pamiętać o przeszkoleniu pracowników do konfiguracji, oraz nadzoru nad takim sprzętem do produkcji. Tylko w takim wypadku będzie można mieć pewność, że w czasie produkcji palet nie będzie dochodziło do różnych, nieprzewidzianych sytuacji.

Palety w różnego rodzaju przedsiębiorstwach logistycznych, odgrywają obecnie bardzo ważną rolę. Bardzo ważne jest więc, aby sposób ich produkcji zapewniał im możliwie jak najwyższy poziom trwałości, jak również i odporności. Wydaje się, ze zapewnić im są to w stanie tylko maszynowe sposoby ich produkcji, które w obecnym czasie są zdecydowanie najbardziej popularne, niż metody manualne. Pozwala to również na zmniejszenie kosztów produkcji palet.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z treścią znajdującą się na stronie www.amix-wieczorek.pl!