Dom, garaż lub samochód to miejsca, które często się kurzą, przez co wymagają regularnego czyszczenia. Niestety w niektórych przestrzeniach trudno o gniazdko pozwalające zasilić standardowy odkurzacz na kabel. Dodatkowo tradycyjne modele są ciężkie – niekomfortowo jest je podnosić do góry, a pozbycie się kurzu z wysokich mebli może tego wymagać.

Mały odkurzacz na akumulator

odkurzacz ręczny akumulatorowyFantastycznym rozwiązaniem są ręczne odkurzacze na akumulator, za pomocą których można szybko pozbyć się zabrudzeń na przykład z tapicerki auta. Wybierając ręczny odkurzacz domowy, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on przeznaczony do pracy na sucho, czy na mokro. Istotne jest, że łatwo można znaleźć model, który ma obie te funkcje – pozwoli to na pozbycie się brudu z powierzchni każdego rodzaju, na przykład drewna czy tapicerowanych mebli. Warto postawić na domowy odkurzacz ręczny akumulatorowy, gdyż wbudowana w niego bateria litowo-jonowa zasila urządzenie, dzięki czemu zasilanie kablowe jest zbędne. Im większą pojemność ma akumulator, tym energia starczy na dłużej. Istotnym parametrem w sprzęcie tego rodzaju jest napięcie zasilania, gdyż im jest ono wyższe, tym większa będzie moc ssania. Łatwo znaleźć można domowe odkurzacze ręczne zasilane za pomocą kilku lub kilkunastu voltów.

odkurzacz ręczny akumulatorowyNajsłabsze urządzenia przydadzą się między innymi do powierzchni mniej zabrudzonych, z których wystarczy w prosty sposób pozbyć się pyłu. Najmocniejsze odkurzacze – zasilane nawet za pomocą 15 V – to doskonała propozycja dla każdego wnętrza. Innowacyjne urządzenia są wyposażone w moduł ssący o różnych pozycjach nastawnych – udogodnienie tego rodzaju dostosowuje się do trudno dostępnych miejsc, na przykład mebli o fantazyjnych kształtach. Kupując domowy odkurzacz ręczny akumulatorowy, powinno się też zwrócić uwagę na ilość końcówek. Do czyszczenia szczelin przyda się element podłużny i wąski, zaś do bardzo zakurzonych rolet czy książek niezbędna będzie miękka szczotka. Ręczny odkurzacz z akumulatorem to niezwykle funkcjonalne urządzenie, za pomocą którego można pozbyć się kurzu i pyłów na przykład z tapicerki samochodu. Pojemna bateria litowo-jonowa sprawia, że na jednym ładowaniu można czyścić nawet kilkadziesiąt minut.

Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę między innymi na napięcie zasilania, gdyż to ono rzutuje na moc ssania, które jest potrzebne do pozbycia się kurzu. Istotny jest też rodzaj modułu ssącego – obrotowy element dopasuje się do powierzchni mebla, umożliwiając wygodne jego czyszczenie. Komplet końcówek sprawi zaś, że odkurzacz można będzie przystosować nawet do najwęższych szczelin.