Nowoczesne urządzenia, jakimi są pompy ciepła, stają się coraz popularniejsze w całej Polsce. Główny powód, dla którego tak się dzieje są dofinansowania, które oferuje Rząd na rzecz ekologicznych źródeł energii elektrycznej oraz cieplnej. Właściwie w każdym województwie można spotkać się z programami wspierającymi zakup i korzystanie z pomp ciepła i innych ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska urządzeń grzewczych.

Profesjonalna instalacja pomp ciepła

pompa ciepłaW związku z rosnącym zainteresowaniem na pompy ciepła i inne ekologiczne źródła energii – czy to elektrycznej, czy cieplnej – w województwie łódzkim powstało wiele firm i przedsiębiorstw, które świadczą usługi z zakresu doradztwa i instalacji pomp ciepła. Wiele z nich to bez wątpienia prawdziwi profesjonaliści, którzy w swojej pracy korzystają z wieloletniego doświadczenia w branży grzewczej. Najczęściej spotykane pompy ciepła w Zgierzu to pompy powietrzne i gruntowe. Każde z urządzeń ma swój indywidualny zbiór wad i zalet, o których rzetelny doradca powinien poinformować inwestora. Dobór urządzenia powinien być przede wszystkim podyktowany zapotrzebowaniem energetycznym budynku oraz potrzebami jego mieszkańców. Indywidualne podejście do projektu pozwoli na odpowiedni dobór mocy urządzenia, a c o za tym idzie – jego efektywności cieplnej i wydajności. Pozwoli to uniknąć produkcji niewystarczającej ilości ciepła oraz nadmiernego zużycia prądu.

pompa ciepłaWspółczesne pompy powietrzne coraz lepiej radzą sobie z większymi mrozami, choć urządzenia gruntowe wciąż mają pod tym względem znaczną przewagę. Dobra firma instalacyjna, poza dobraniem odpowiedniego urządzenia, pomoże także w formalnościach koniecznych do otrzymania dofinansowania lub dotacji rządowej. Rzetelne firmy instalacyjne znaleźć można między innymi na różnych portalach i stronach ogłoszeniowych, a także w mediach społecznościowych. Najpopularniejsze firmy mają najczęściej swoje strony internetowe, na których umieszczają zdjęcia poprzednich realizacji i niezbędne informacje o firmie, jak na przykład marki urządzeń, z których korzystają, czy pełen opis usług, jakie świadczą. Instalatorzy bardzo często oferują gwarancję na wykonaną pracę, w ramach której inwestorowi przysługuje serwis gwarancyjny.

Znalezienie dobrej i rzetelnej firmy instalacyjnej może nie być łatwe, jednak warto poświęcić nieco więcej czasu i mieć pewność, że usługa zostanie wykonana prawidłowo i profesjonalnie. Porządne firmy dbają przede wszystkim o doby kontakt z klientem, któremu pomagają dobrać jak najlepsze rozwiązanie dla jego potrzeb i oczekiwań.