Dla wielu osób projekt odpowiedniej szafy może stanowić wyzwanie. Jak zaprojektować ją, by zajmowała mało miejsca, była w stanie pomieścić wiele rzeczy osobistych i świetnie prezentowała się wizualnie? Mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z doradztwa wielu firm, które specjalizują się w projektach mebli na wymiar. By zaprojektować najlepszą garderobę, trzeba przede wszystkim postawić na funkcjonalność.

Funkcjonalna szafa wnękowa — projekt i wykonanie

szafa wnękowa na wymiarSzczególnie w przypadku kobiet, które posiadają wiele ubrań, ważna jest wygoda i dbanie o to, by odzież się nie gięła i nie odkształcała. W środku powinno być miejsce zarówno na powieszenie, jak i na ułożenie poszczególnych elementów garderoby. Wygodne półki i wieszaki, to sposób na zachowanie idealnego ładu. Na półkach można ustawić specjalne pojemniki i kosze, do których trafią mniejsze elementy garderoby, jak np. bielizna czy szaliki i czapki. By nie zabierać wolnej przestrzeni w mieszkaniu czy domu, najczęściej szafy na zamówienie wstawia się we wnękach. Szafy wnękowe można projektować na wiele sposobów. Mogą składać się tylko z drzwi, a wtedy drążki do wieszaków są zamocowane na ścianach. By zaoszczędzić więcej miejsca, można zastosować drzwi przesuwne, szczególnie jeśli drzwi na oścież kolidowałyby z innymi elementami wyposażenia. Funkcjonalne drzwi przesuwne poruszają się na specjalnej szynie, przymocowanej na podłodze, a ich estetykę można podnieść za pomocą ciekawych dodatków: lustra, uchwytów czy atrakcyjnych, drewnianych deseni.

szafa wnękowa na wymiarMieszkańcy województwa wielkopolskiego mogą nie tylko wybierać spośród oferty stacjonarnych sklepów meblowych, ale także z usług mniejszych firm oferujących wykonanie mebli pod specjalne zamówienie. Wystarczy, że wyszukają bezę ogłoszeń pod hasłem funkcjonalna szafa wnękowa na wymiar Poznań, Kalisz, Konin to miasta, w których wyjątkowo łatwo o firmę specjalizującą się meblach na zamówienie. Dobry projekt szafy zawsze uwzględnia wykonanie odpowiednich wymiarów. Szafa wnękowa musi być głęboka na minimum 60 cm. Dobry specjalista wymierza także ściany, tak by w razie konieczności zredukować ich nierówności – krzywizna ścian mogłaby doprowadzić do tego, że nie dałoby się zamknąć drzwi. By szafa jak najlepiej służyła użytkownikowi, warto zastosować system szuflad, do których można pochować mniejsze akcesoria. Dla wygody ważne jest także zastosowanie odpowiedniego oświetlenia wewnątrz w szafach zamykanych, dzięki czemu widać wyraźnie każdy element garderoby, bez konieczności przeszukiwania sterty ubrań, gdy zależy nam na tym jednym, konkretnym.

Funkcjonalna szafa wnękowa to taka, która gwarantuje wygodę użytkownikowi. Dzięki takiej garderobie można zyskać pewność, że wśród rzeczy osobistych nie zapanuje bałagan. Mieszkańcy Wielkopolski mogą skorzystać z wielu firm i specjalistów, oferujących meble na specjalne zamówienie, by zamówić tam jedyną w swoim rodzaju i idealnie dopasowaną szafę.