Każda podłoga, aby wyglądać estetycznie, powinna być w odpowiedni sposób pielęgnowana. Dobrym sposobem na konserwację posadzek przemysłowych, linoleum czy podłogi PCV, jest polimeryzacja. Przebiega ona w kilku etapach.

Akrylowanie podłóg przez firmę sprzątającą

akrylowanie podłógW pierwszym kroku konieczne jest przygotowanie podłoża, czyli pozbycie się starych warstw polimeru – będzie to możliwe za pomocą odpowiedniego przeznaczonego do tego preparatu, który należy rozcieńczyć w określonej ilości wody. Gruntowne wyczyszczenie podłogi przynosi najlepsze efekty, jeśli jest przeprowadzane maszynowo. Po dokładnym wyczyszczeniu podłogi, można przystąpić do właściwego procesu akrylowania – czyli do nakładania powłok. Zazwyczaj firmy, które zajmują się akrylowaniem, proponują 3 warstwy – to daje bowiem najlepszy efekt estetyczny: podłoga staje się błyszcząca i nieskazitelnie czysta. Polimeryzacja posadzek jest procesem wyjątkowo szybkim – polega to bowiem na wylaniu na posadzkę odpowiedniej ilości specjalnego preparatu do akrylowania i równomierne rozprowadzenie go po posadzce.

akrylowanie podłógNastępnie należy poczekać, aż warstwa wyschnie – dopiero wówczas nadchodzi moment na nakładanie kolejnych warstw. Na sam koniec należy wypolerować powierzchnię. Preparat do polimeryzacji charakteryzuje się szczególnymi właściwościami – dzięki niemu barwy podłogi są bardziej żywe i świeże, posadzka staje się odporna zarówno na zabrudzenia, jak i na zarysowania, a także na działanie agresywnych środków chemicznych. Dzięki temu dbanie o czystość podłogi kosztuje nas o wiele mniej wysiłku. Do akrylowania stosuje się polimery matowe, półmatowe lub z połyskiem – w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Akrylowanie podłóg w Białymstoku oferuje wiele sprawdzonych firm sprzątających. Choć polimeryzację można przeprowadzać za pomocą różnego rodzaju sprzętu, większość firm stosuje baranka bawełnianego, który pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu. Osoby, które preferują tę metodę czyszczenia podłóg, zwracają uwagę przede wszystkim na to, że po wykonaniu polimeryzacji brud nie ma szans dostać się do mikroporów posadzki – dzięki temu podłoga dłużej zachowuje czystość. Warto jednak pamiętać, że polimeryzacja powinna być regularnie powtarzana: tylko w ten sposób zapewnimy sobie stały efekt lustrzanej podłogi, który jest tak pożądany nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale także w domach prywatnych.

Akrylowanie podłóg powinno być podstawową metodą czyszczenia między innymi w szkołach, szpitalach i innych budynkach, gdzie zależy nam na estetycznym wyglądzie oraz na higienie.