Zbędny gruz budowlany powstaje na niemal każdym placu budowy. Jest on podstawowym materiałem wykorzystywanym jako podsypka pod nawierzchnie betonowe. Stosuje się go także do wykonywania mieszanek betonowych.

Kontenery na gruz i utylizacja odpadów

kontenery na gruzNa budowach lub placach rozbiórki budynków z pewnością jego ilości będą duże, a nam będzie zależało na jak najszybszym oczyszczeniu miejsca pracy. W takiej sytuacji przydatne okazują się zazwyczaj kontenery na gruz. Skąd je wziąć? Ratunkiem okazuje się nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami oferującymi podstawienie kontenerów na gruz w ustalone miejsce. Firmy z Łodzi posiadają w swojej ofercie pojemniki o różnych wielkościach, dzięki czemu nasz wybór możemy uzależnić od ilości przewidywanych odpadów – w ten sposób zapobiegniemy konieczności opłaty za większy, choć nie do końca wypełniony kontener, podczas gdy wystarczyłby nam skromniejszy zbiornik. Wiele przedsiębiorstw ustala bowiem cenę za kontener, nie za kilogramy dostarczonych odpadów budowlanych. W wybranych ofertach znajdziemy kontenery o rozmiarach od 4 m3 do 14 m3. W razie potrzeby możliwe jest dostarczenie zbiornika o jeszcze większej pojemności.

kontenery na gruzWybierając kontener na gruz, zastanówmy się, czy przeznaczymy go na tylko jeden rodzaj odpadów gruzowych, czy będą to odpady zmieszane, drewno, folie czy tektury. Oczywiście firmy udostępniające kontenery na gruz łódź zajmują się także utylizacją śmieci, dlatego też cena będzie niższa za gospodarowanie tymi odpadkami, które są tańsze w utylizacji. Wycena kontenerów na gruz uwzględnia także czas wynajmu. Standardowo jest to kilka dni roboczych – w większych miastach, jak na przykład Łódź, może to być nawet tydzień. Większość firm umożliwia także wynajęcie kontenera na kilka miesięcy, jednak wówczas cena automatycznie staje się wyższa. Decydując się na skorzystanie z usług przedsiębiorstwa dostarczającego kontenery na gruz, pamiętajmy o tym, aby zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do przeprowadzenia powierzonych działań. Podstawą jest więc określenie pustej przestrzeni, w której będzie można postawić zbiornik. Zadbajmy o to, aby ciężarówka z kontenerem miała odpowiedni dojazd do docelowego miejsca. W przeciwnym razie usługa może nie zostać zrealizowana. Powinniśmy mieć na uwadze to, że, wypełniając kontener, nie możemy wykroczyć poza burty pojemnika.

Nasypanie zbyt dużej ilości odpadów może stwarzać warunki zagrożenia na drodze dla kierowcy, który będzie transportował kontener. Mając na uwadze wymienione sprawy, z pewnością uda nam się wybrać dobrą firmę, która dostarczy nam kontenery na gruz, a usługa przebiegnie bez żadnych komplikacji.