Panele szklane stają się coraz bardziej popularnym elementem dekoracyjnym. Charakteryzuje je naprawdę estetyczny wygląd, a przy tym są one wyjątkowo wytrzymałe i trwałe, dzięki czemu zakupione panele mogą nam służyć przez naprawdę długie lata. Niektórym osobom wydaje się to niemożliwe – żeby elementy wykonane ze szkła mogły cieszyć się solidnością.

Produkcja paneli szklanych

panele szklane w gdańskuJednakże warto wiedzieć, że do produkcji paneli szklanych nie wykorzystuje się zwykłego szkła, a jedynie szkło hartowane. Według badań odznacza się ono ośmiokrotnie większą wytrzymałością niż zwykły odpowiednik. Takie szkło musi spełniać normę szkła bezpiecznego CE – i tylko takie panele szklane dopuszczane są do sprzedaży. Ponadto wykorzystane do ich produkcji szkło musi zostać zalaminowane, aby w razie uszkodzenia nie doszło do rozprysku na milion kawałków, które mogłyby poranić osobę znajdującą się w pobliżu. Zatem konieczne jest laminowanie, a przeprowadza się je w specjalistycznym piecu próżniowym. Pod wpływem wysokiej temperatury specjalna folia ochronna może doskonale przylec do powierzchni szkła. Ale to nie wszystko – przecież na takich panelach może znajdować się dowolna, wybrana przez nas grafika! I ona nanoszona jest na folię przyklejaną do paneli. W dodatku podczas laminowania stosuje się jeszcze specjalistyczną folię transparentną, która rozpuszcza się w wysokiej temperaturze i za jej pomocą grafika zostaje na stałe zgrzana do szkła.

panele szklane w gdańskuW ten sposób wykonywane są panele szklane w Gdańsku. Gdańscy producenci dbają o to, aby ich wyroby charakteryzowała najwyższa jakość, dlatego każdy etap produkcji przeprowadzany jest w oparciu o spełnienie krajowych oraz europejskich standardów. To właśnie dzięki temu w gdańskich sklepach możemy zobaczyć szeroki wybór solidnych i estetycznych paneli szklanych, które mogą być wykorzystane w aranżacji kuchni, łazienki czy innego, dowolnego pomieszczenia w naszym domu. Montaż takich paneli również nie jest kłopotliwy – po prostu punktowo nakłada się na nie silikon, a następnie panele dociska się do ściany. Pozostała pomiędzy blatem a panelem szpara zostaje również wypełniona silikonem. Efekty są zawsze zgodne z oczekiwaniami klientów. Przy profesjonalnym montażu nie ma możliwości, aby takie panele prezentowały się źle.

Dlatego właśnie są tak popularne w Gdańsku, jak i w innych miastach. Za ich pomocą można bowiem wykonać ciekawe aranżacje dowolnego wnętrza. Takie panele można przyklejać do blatów mebli czy też bezpośrednio do ściany. Wszystko zależy jedynie od naszego gustu.