Montaż krat pomostowych nie powinien stanowić dla nikogo problemu – wystarczy kierować się wskazówkami producenta. Do konstrukcji nośnej krata mocowana jest zawsze za pomocą dołączonych do zakupionego produktu elementów mocujących.

Elementy do mocowania krat pomostowych

mocowanie kraty pomostowejTylko prawidłowy montaż może zagwarantować nam bezpieczną eksploatację. W ofertach producentów znajdują się elementy mocujące ze stali ocynkowanej lub kwasoodpornej. Dzięki temu możemy dobrać materiał, który dobrze sprawdzi się w naszych warunkach eksploatacyjnych. Podstawowe wytyczne dotyczące mocowania krat są zawsze takie same. Przede wszystkim należy zadbać o zastosowanie podpór na wszystkich krawędziach – przy tym ich rozstaw nie powinien być większy niż 10 cm. Jeżeli mocowanie kraty pomostowej odbywa się na schodach, wówczas musimy zadbać też o podparcie nie tylko krawędzi bocznych, ale i tej krawędzi wzdłużnej czołowej. Elementy mocujące stosuje się w narożnikach krat, chyba że interesuje nas montaż nietypowy, ale wówczas, przed jego rozpoczęciem, należy skontaktować się z producentem. Postępowanie niezgodnie z jego wskazówkami dotyczącymi mocowania, może sprawić, że zakupione kraty pomostowe stracą gwarancję. Pamiętajmy, że kraty muszą być przymocowane nie tylko do konstrukcji nośnej, ale także do siebie nawzajem, jeżeli wykonujemy dłuższy pomost.

mocowanie kraty pomostowejGdy kraty mają szerokość od 5 do 10 cm, wówczas musimy zastosować dwa połączenia między nimi. Jedno wystarczy w przypadku krat o szerokości nieprzekraczającej 500 mm. Przeglądając ofertę z uchwytami mocującymi do krat pomostowych, natkniemy się na szeroki wybór produktów – będą to klamry, talerzyki, grzybki, jak też uchwyty uniwersalne, hakowe oraz śruby zamkowe. W ofertach znajdziemy też wkręty samowiercące i samogwintujące, nakrętki kwadratowe i sześciokątne. Wszystkie wyroby są zabezpieczone antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe. Dzięki temu stają się odporne na rdzę nawet po wielu latach eksploatacji. Producenci posiadają w swojej ofercie elementy mocujące do kraty zgrzewanych, pomostowych, kartonowych, jak i zagęszczanych. Nie ma tutaj żadnych problemów z dostaniem odpowiednich uchwytów. Z pewnością warto skorzystać z oferty producenta, który gwarantuje dopasowanie właściwych mocowań do zakupionej kraty pomostowej.

W ten sposób nie będziemy musieli niczym się przejmować, gdyż cały zestaw zostanie nam dostarczony i będziemy mogli jak najszybciej przystąpić do montażu. Pamiętajmy jednak, że taki zestaw może trochę kosztować, jednak jest on wart swojej ceny, gdyż oszczędzamy swój czas, który stracilibyśmy na kompletowanie zamówienia.