Jak małym kosztem odmienić łazienkę?

Łazienka jest miejscem, gdzie chcąc nie chcąc spędzamy sporo czasu. Tam zaczynamy dzień i tam go kończymy. Dlatego powinno nam zależeć, by była pomieszczeniem estetycznym, funkcjonalnym i przyjaznym. Takim, w którym rano przy porannej toalecie rozbudzimy się i nabierzemy energii, a wieczorem, przed snem, pomoże się zrelaksować. Uczyńmy zatem swoją łazienkę miejscem, gdzie chodzimy nie z konieczności, ale z przyjemnością.

Remont łazienki wcale nie musi być drogi

łazienkaNie tylko gruntowny remont może odmienić naszą łazienkę. Oczywiście, warto zrobić go raz na ileś lat, ale jest to bardzo duży wydatek i poważne przedsięwzięcie. Nie musimy jednak zaraz zrywać kafelków i wymieniać brodzika czy wanny, umywalki i wc, aby odmienić charakter łazienki. Bardzo dużo da zakup samych dodatków. Na przykład akcesoria łazienkowe z drewna natychmiast sprawią, że nastrój pomieszczenia będzie cieplejszy. Na rynku mamy ogromny wybór pojemników na mydło, mydelniczek, kubeczków, uchwytów na papier toaletowy z najróżniejszych materiałów. Prostych i wymyślnych. Nowoczesnych i udających stare. Takie komplety łazienkowe nie kosztują majątku, a zmienią charakter Twojej łazienki.
Czy nam się to podoba, czy nie, z toalety korzystamy kilka razy dziennie. Skoro tak jest, niech będzie to miejsce komfortowe! Ciekawym pomysłem są drewniane deski wc. O wiele przyjemniej na nich usiąść, zwłaszcza zimą, niż na zimnych, plastikowych. Istnieją także deski wolnoopadające, które nawet nieostrożnie opuszczone, nie trzaskają. Jeżeli mamy ochotę na coś fantazyjnego lub zabawnego, co zaskoczy naszych gości – kupmy deskę we wzory.

Tych kilka drobnych zmian nie będzie nas kosztowało dużo, a sprawi, że nasza łazienka będzie o wiele przyjemniejszym miejscem.