Choć obecnie coraz większą popularnością cieszy się korzystanie z usług architekta wnętrz, nie każdy uważa, iż jest to dobre rozwiązanie. Niektórzy nie mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych. Inni zaś twierdzą, iż jest to zbędne dogadzanie sobie, ponieważ sami również możemy dobrze zaprojektować wnętrze.

Kreatywne ozdoby wnętrz

kreatywny architekt wnętrzJednakże nie można ukrywać, że ci, których nie ograniczają finanse, bez żadnego zastanawiania się decydują się na usługi projektanta wnętrz. Jeżeli i my należymy do nich, powinniśmy poszukać profesjonalisty, który cechuje się doświadczeniem oraz najwyższą jakością usług. Nie od razu musimy oczywiście przemeblowywać całe mieszkanie na nowy styl, jeżeli dobrze czujemy się w obecnych wnętrzach. Jednakże warto czasami odświeżyć mieszkanie w ciekawy sposób. I takimi pomysłami zasypie nas zawsze kreatywny architekt wnętrz. Dobrze wie on bowiem, że to dodatki mają wpływ na całość, dlatego wiele zależy od ich odpowiedniego doboru. Wykorzystując ciekawe dekoracje, możemy zdecydowanie zmienić charakter całego wnętrza. Dlatego właśnie architekci polecają małe zmiany, które mają duże znaczenie. Na przykład, możemy zdecydować się na zmianę oświetlenia. Wymiana lampy na taką, która charakteryzuje się ciekawą formą oraz atrakcyjnymi barwami, może sprawić, że wnętrze stanie się bardziej ożywione. Za pomocą oświetlenia można zmieniać nastrój wnętrza, na przykład stworzyć romantyczny klimat sprzyjający intymnym rozmowom czy wręcz przeciwnie – sprawić, że dzięki intensywnemu oświetleniu poczujemy mnóstwo chęci i energii do pracy.

kreatywny architekt wnętrzDrugą niewielką zmianą jaką poleci architekt wnętrz jest wybór… doniczek. Roślinność powinna pojawić się w każdym pomieszczeniu, ponieważ przynosi ona uczucie spokoju i przytulności. Jeżeli do kwiatów czy kaktusów dobierzemy oryginalne, kolorowe i radosne doniczki, wówczas zyskamy jeszcze lepszy efekt. Oczywiście niektórzy mogą obawiać się barwnych dodatków, jednakże ich dobór do stonowanych wnętrz zawsze wychodzi na plus. Takie doniczki można postawić w salonie, w sypialni, a także w kuchni. Jeśli chodzi o ożywienie salonu, architekt wnętrz poleci nam także dobór kolorowych poduszek. Nie muszą one posiadać klasycznych kształtów, ponieważ rozwiązań jest o wiele więcej. Mogą one dekorować sofę lub fotele, a jeżeli mamy szerokie parapety – możemy umieścić je i tam. Poduszki dekoracyjne to doskonały dodatek do wnętrz w każdym stylu, zarówno w surowym i minimalistycznym, jak i przytulnym i swojskim. Ostatnią radą architekta wnętrz odnośnie do szybkiego i prostego ożywiania pomieszczeń, jest dobór kolorowych zasłon czy firanek.

Wykonane z delikatnych materiałów, będą przepuszczać nieco światła dziennego. Oczywiście to tylko niektóre z pomysłów na dekoracje wnętrz. Korzystając z nich, z pewnością uda nam się stworzyć piękne, przytulne mieszkanie, w którym będziemy czuć się naprawdę dobrze.