Jednym z ważniejszych kroków we wszystkich inwestycjach budowlanych jest wykonanie izolacji. Chodzi tutaj zarówno o hydroizolacje, jak i izolację termiczną i akustyczną. Niezbędne jest ocieplenie ścian, fundamentów oraz stropów i dachu.

Izolacje natryskowe się sprawdzą

izolacje natryskowePopularne niegdyś płyty styropianowe i wełna mineralna coraz częściej są zastępowane przez izolacje natryskowe. Co warto o nich wiedzieć?Do tego typu izolacji wykorzystywana jest pianka poliuretanowa. Pełni ona funkcję materiału do termoizolacji, ponieważ doskonale zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku. Warto jednak podkreślić, że ocieplanie pianką ścian w znacznym stopniu podnosi także ich parametry akustyczne. Piankę można nanieść niemal na każdą powierzchnię. Doskonale przykleja się ona zarówno do dachówki, jak i blachy, płyt drewnopodobnych czy stali. Można nią uszczelniać również płyty styropianowe, deski oraz papę czy folię. Dzięki temu izolacje natryskowe doskonale sprawdzą sie zarówno do stropów, jak i ścian.Ocieplanie poddasza pianką polega na zaaplikowaniu jej specjalnym pistoletem. Warto wiedzieć, że materiał ten błyskawicznie twardnieje i ściśle dokleja się do izolowanego podłoża. Pianka poliuretanowa nie osuwa się (płyty styropianowe i wełna mineralna są na to narażone). Materiał ten składa się z zamkniętych komórek. W praktyce oznacza to, że pianka PUR nie nasiąka wodą i doskonale nadaje się na hydroizolacje.

Pianki nie trzeba łączyć ze specjalną folią izolacyjną. Jedna, szybka aplikacja to hydroizolacja i izolacja termiczna zarazem. To obniża koszty prac ociepleniowych.