Elementy oświetlenia domu lub mieszkania należy dobierać nie tylko pod kątem ich funkcjonalności, ale także aspektów estetycznych. Istnieje bowiem szeroki wybór lamp stojących i wiszących, które z powodzeniem sprawdzą się jako swoista dekoracja wnętrza. Aranżacje mieszkań wedle określonego stylu wymagają starannego kompletowania dodatków charakterystycznych dla danej tendencji estetycznej.

Idealna lampa stojąca

lampa stojącaIstnieje jednak sporo eleganckich i uniwersalnych elementów, które sprawdzą się w wielu stylizacjach. Można do nich zaliczyć między innymi lampy. Stojące lampy to najlepsze rozwiązanie dla przestronnych pomieszczeń, w których można pozwolić sobie na efektowne dodatki większych gabarytów. W małych wnętrzach lepiej sprawdzi się natomiast oświetlenie wiszące lub sufitowe, które pozwoli zaoszczędzić więcej miejsca. Jeśli jednak właściciela lokum nie ogranicza przestrzeń, może on pozwolić sobie na niezwykle szykowne i eleganckie lampy stojące. Występują one w wielu wariantach stylistycznych, wśród których coraz większą popularność zdobywają dodatki w klimacie art deco. Ich cechą charakterystyczną są roślinne zdobienia i nawiązanie do antyku. Typowymi materiałami dla tego stylu są różnego rodzaju szkła oraz drewna. Urządzając modne wnętrze, warto zwrócić uwagę na to, by poszczególne elementy idealnie ze sobą korespondowały.

 

 

 

lampa w salonieO pomoc w doborze odpowiednich dodatków warto poprosić doświadczonego dekoratora wnętrz. Zadba on o znalezienie w sklepach takich przedmiotów, które idealnie oddadzą najważniejsze cechy obranego stylu. Element oświetleniowy może być niezwykle elegancki lampa stojąca art deco jest tego najlepszym przykładem. Wyróżnia się ona zazwyczaj subtelnym zdobieniem, który przywodzi na myśl wnętrza pałacowe rodem z Wersalu. Tworząc kompozycję dodatków w tym stylu, warto zadbać także o rośliny doniczkowe, wiklinowe ozdoby oraz eleganckie meble wypoczynkowe. Wraz ze wzrostem popularności stylu art deco w sklepach pojawiło się mnóstwo elementów wyposażenia nawiązujących do tego trendu. Dzięki temu każda osoba, która zdecyduje się na taki wystrój, będzie mogła z łatwością skompletować wszystkie niezbędne komponenty. Lampy stojące w stylu art deco mogą stanowić też jeden wyrazisty element, który ożywi wnętrze w zupełnie innym stylu. Łatwo bowiem dopasować je do pomieszczeń urządzonych klasycznie, w stylu boho/vintage lub skandynawskim.

Każdy z nich w pewnym stopniu nawiązuje do motywów roślinnych i natury. Eleganckie lampy same w sobie przykuwają wzrok. Inwestycja w takie elementy może więc pomóc zaoszczędzić na innych dodatkach kategorii dekoracyjnej. Takie elementy oświetlenia pozytywnie wpływają na nastrój przebywających w mieszkaniu osób.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę www.cygal.eu!