Funkcjonalność w każdym domu i w każdym mieszkaniu jest sprawą priorytetową. Jedynie funkcjonalne i dobrze przemyślane projekty będą mogły się sprawdzić w ramach codziennego korzystania z nich. Okazuje się, że architekt wnętrz będzie bardzo cenionym pomocnikiem przy aranżacji wnętrza domu. Aby jednak skorzystać z jego usług i móc zrealizować zaproponowane przez niego projekty potrzebny będzie bardzo zasobny portfel. Przygotowanie samego projektu nie jest wcale tanie, zaś kupienie materiałów potrzebnych do jego realizacji jest jeszcze droższe.

Dom musi być funkcjonalny

architekt wnętrzNowoczesne projekty domów jednorodzinnych zakładają przeznaczenie parterowej części budynku na strefę dzienną. Mają się w niej znaleźć kuchnia, pokój dzienny, jadalnia, mniejsza łazienka. W niektórych projektach pojawia się jeszcze miejsce na pomieszczenie gospodarcze, takie jak pralnia czy domowe biuro. Otwarta kuchnia jest dobrym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Dzięki otwarciu przestrzeni ma się możliwość dowolnego ustawienia mebli. Bardzo wiele osób decyduje się na zakup kuchni w zabudowie, dzięki czemu będzie się ona naprawdę pięknie prezentowała. Wspaniałym uzupełnieniem domowej kuchni Białystok jest wyspa kuchenna lub półwysep. Nad wyspą może być umieszczony pochłaniacz lub okap kuchenny a na samym blacie szafki wyspy zostanie umieszczona kuchenka elektryczna lub gazowa. Ponadto wyspa w kuchni może być przeznaczona na blat roboczy, na którym będzie można przygotować posiłki.

W dobrze przemyślanym i dobrze przygotowanym projekcie powinna się znaleźć jadalnia. Wyeksponowanie w domu miejsca, przy którym będzie można swobodnie zjeść posiłek i przyjmować gości jest bardzo ważne. Dalej na otwartej przestrzeni parterowej części budynku będzie się znajdował salon z miejscem do oglądania telewizji.