Panele fotowoltaiczne są skutecznym sposobem na pozyskiwanie energii elektrycznej. Korzystanie z nich pozwala na uzyskanie stanu energetycznej niezależności, dzięki czemu wszelkiego rodzaju elektrownie nie będą jedynym źródłem zasilania w naszym budynku.

Cena za fotowoltaikę

fotowoltaika w dobrej cenieCoraz częściej możemy spotkać się z firmami, czy też domami, które w pełni zasilane są przez umieszczone na nich panele słoneczne. Oczywiście wymaga to ich całkiem sporej ilości i zastosowania właściwej instalacji elektrycznej, która będzie w stanie odpowiednio przekierowywać i konwertować energię pochodzącą z samych kolektorów. Dlatego też tego typu systemy powinno być tworzone przez osoby odpowiednio wykwalifikowane i uprawnione do pracowania z energetyką. W takiej sytuacji operujemy z większą ilością energii elektrycznej, która może być potencjalnie niebezpieczna. Jeśli chcemy zasilić cały budynek z wykorzystaniem energii słonecznej, konieczne będą wysokiej jakości przewody, oraz konwertery, które będą zamieniać prąd stały na zmienny. Dobranie odpowiednich paneli do oczekiwanej mocy takiej instalacji jest kluczowe. Przede wszystkim ważne jest ich odpowiednie ustawienie, aby przez większość dnia były one całkowicie nasłonecznione.

fotowoltaika w dobrej cenieKonieczne jest więc uzyskanie odpowiedniego kąta, oraz wysokości. Zależnie od miejsca w jakim wykonujemy tego typu instalacje, należy zastanowić się nad wyborem paneli monokrystalicznych, lub polikrystalicznych. W większości przypadków jest to głównie kwestia upodobań, gdyż i tak najważniejsza jest dla nas fotowoltaika w dobrej cenie. Panele te cechują się bardzo podobną wydajnością, dlatego też nie ma pomiędzy nimi praktycznie żadnej różnicy. Jedne z nich wydajniejsze są przy stałym naświetleniu, inne nawet przy małych dawkach światła słonecznego. Jednak w naszym klimacie ta różnica jest praktycznie nieodczuwalna, dlatego też panele te są czysto kwestią preferencji i zwykle decydujemy się na te, które spotkamy w lepszej cenie. Najważniejszy przy ich wyborze jest współczynnik wydajności, który określa jaki procent pozyskanej energii słonecznej będzie zamieniony na energię elektryczną. Nim wyższy tym współczynnik, tym lepiej dla nas.

Zwykle możemy spotkać się z panelami funkcjonującymi w obrębie dwudziestu procent wydajności, dlatego też wszystko co najbliższe tej liczbie będzie sprawdzać się bardzo dobrze. Warto poszukiwać paneli w dobrej cenie, jednak nie należy kupować tych, które są podejrzanie tanie. Dlatego też trzeba podejść do całej sprawy z odpowiednią dozą rozsądku i dystansu.