Odpowiednie zapakowanie ładunku zapewnia, iż zawędruje ona w miejsce przeznaczenia w stanie nienaruszonym. Jednakże który artykuł wybrać, aby mieć tę pewność? Do pakowania wysyłek zazwyczaj wykorzystuje się 3 typy folii: taśmę polipropylenową, taśmę poliestrową oraz folie stretch. Taśmy poliestrowe, zwane „twardymi”, mają kilka ważnych zalet, z których powodu są często stosowane.

Jak prawidłowo zabezpieczyć towar?

foliaTaśma PET to nic innego, jak nietypowy typ taśmy samoklejącej. Często wykorzystuje się je w tych wysyłkach, gdzie potrzebna jest tylko cienka chroniąca warstwa, która jednocześnie jest wyjątkowo trwała, odporna na dużą temperaturę i rozciąganie. Z tego też powodu, taśmy poliestrowe wykorzystywane są do przywiązywania średnich i ciężkich wysyłek, najczęściej w branży papierniczej, drzewnej oraz przetwórstwie metali. Kolejną, często stosowaną folią jest taśma polipropylenowa. Wyróżnia się ona wyjątkową prostoliniowością, zgrzewalnością i solidnością. Dzięki tym zaletom, można ją wykorzystywanie w licznych segmentach przemysłu i usług, dla przykładu w kostce brukowej i branży opakowań kartonowych. Nadto, taśma polipropylenowa może być stosowana tak przy użyciu zautomatyzowanych, jak i ręcznych systemów pakowania. Ostatnią, zdecydowanie najczęściej wykorzystywaną ochroną paczek, jest folia stretch. Folie te są niezwykle wartościowe głównie za pomocą najmniej kosztownej oraz najbardziej efektywnej formie ochrony ładunków na paletach. Do tego, są proste w aplikacji i można je stosować zarówno na małą skalę, jak i w automatycznych liniach produkcji. Szczególnie, folia stretch nadaje się do ochrony przed zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami paczek o niewymiarowych kształtach.

Bez względu na to, którą ochronę pakunku zdecydujemy się użyć, powinniśmy być zorientowani swych potrzeb i wiedzy, aby nabyć produkt zapewniający najlepszą ochronę naszym przesyłkom. Nim nabywca zdecyduje się nabyć konkretną folię, warto przeprowadzić najpierw testy, czy rzeczywiście nadaje się ona do naszego załadunku idealnie, zamiast patrzeć tylko na koszta.