Łazienka jest dla sporej ilości osób niesamowicie ważna, bowiem jest obszarem, w którym mamy możliwość rozluźnić się sam na sam. Właściwe wyposażenie odtworzy wyjątkowy nastrój, który jest obowiązkowy w tym osobistym miejscu. Łaźnia parowa istnieje już od zamierzchłych czasów, kiedy to rzymianie stosowali ją w celu spędzenia miło czasu pośród przyjaciół.

Jak działa sauna?

łaźniaNajbardziej stare termy wzniesione były w Pompejach w drugim wieku przed naszą erą, z kolei wiek później, budowanie saun rozprzestrzeniło się i przemieniły one się w gigantyczne kompleksy. Dzisiaj sauny są używane najczęściej w krajach nordyckich, jakkolwiek spełniają ogromną rolę w społeczności też w Rosji, Łotwie oraz Estonii. Typ łaźni parowej różni się, w zależności od tego, jakie nawilgocenie w niej występuje. Zazwyczaj spędza się w łaźni od kilku do parunastu minut i ma wyjątkowo ona dobre oddziaływanie na człowieka organizm. Dzisiaj, kiedy technologia jest na wysokim poziomie, nie musimy chodzić do ogólnodostępnych basenów lub sauny, gdzie po prostu czujemy się zawstydzeni.

Steamshop – mozaika szklana, generator pary

Każda osoba pragnąca komfortu w łazience może wyposażyć ją tak, by pełniła rolę łaźni parowej. Istnieje mnóstwo sklepów na rynku, które proponują przyrządy do tego najlepsze. Należy do nich także Steam Shop, mieszcząca się w Olsztynie. Jej szeroka oferta na pewno zaciekawi wszelkie osoby, marzące o własnej łaźni parowej. Myśląc o takiej inwestycji powinno się jednakże wiedzieć o kilku istotnych rzeczach. Kafelki winny być niewrażliwość na zawilgocenie, z tego względu w tej kwestii najlepszym rozwiązaniem jest mozaika szklana. Pomijając cechy estetyczne, które posiadają ewidentnie większe aniżeli w łaźni o klasycznych kafelkach, ponieważ mamy możliwość użycia wielu kolorów oraz matowień, to mozaika szklana jest perfekcyjna do pomieszczeń, gdzie jest duża wilgoć. Natomiast specjalna powłoka antypoślizgowa zapewni bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym z łazienki. Idealnym zwieńczeniem łazienki, która jest naszą personalną sauną, jest zainstalowanie specjalnego stymulatora pary. Generator pary Pago jest nowoczesny, prosty w montażu, a wodę zagrzewa zdecydowanie szybciej, niż w urządzeniach z grzałkami.

Nadto są całkowicie automatyczne, co daje gwarancję odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Wybudowanie własnej sauny jest niesamowicie proste, więc warto zaznajomić się z ofertą spółki Steam Shop.