Stworzenie prawidłowego planu domu stanowi trudne wyzwanie, z tego względu coraz większa liczba osób stawia na pomoc specjalistów. Zanim jednak zdecydujemy się na jego wykonanie, powinniśmy nabyć działkę odpowiednią na wybudowanie domu.

Domy szkieletowe – sposób na szybki dom

projektBy upewnić się, czy upatrzona przez nas działka nadaje się na budowę, powinniśmy zwrócić się do rady miejscowości o wgląd do planu zagospodarowania przestrzeni, który złożony jest z części opisowej i graficznej. Na tej ostatniej znajdują się oznaczenia, które opisują przeznaczenie konkretnego terenu – w przypadku parceli przeznaczonych do budowy domów są to znaczniki literowe rodzaju MN koloru jasnobrązowego i MW barwy ciemnobrązowej, które po kolei znaczą obszar zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz wielorodzinnej. Przy doborze parceli dobrze jest też być pewnym, jaki typu budynku wolimy, na przykład parterowy, oraz w jakiej technice będzie on wykonany, a mianowicie murowany czy z drewna. Po sprecyzowaniu informacji tyczących się budowli możemy wybrać się do fachowca, który robi indywidualne projekty domów.

Pracownia projektowa M-Bud – domy szkieletowe

Ważną sprawą jest także posiadany przez nas budżet na wykonanie takiego projektu, ponieważ stworzony kompletnie od zera będzie droższy, niż zakup standardowego planu. W niektórych krajach, dla przykładu Wielkiej Brytanii, wykonanie niesztampowego domu nie zawsze jest możliwe przez wiele norm prawnych narzuconych przez władze, jakkolwiek w Polsce, na przykład projekty domów Bydgoszcz, mogą wyglądać tak, jak wymyśli sobie tego klient. Osoby, które nie mogą przeznaczyć mniej pieniędzy na wykonanie projektu mogą oddać uniwersalny plan do przekształcenia, gdzie pracownia projektowa, w której pracują profesjonaliści, uwzględni wszelkie koncepcje klienta. Osoby, które myślą o budowie domu, ale nie posiadają potrzebnej kwoty pieniędzy, mogą zdecydować się na budowę na przykład domku sezonowego.

Tego typu domki szkieletowe zrobione są z drzewa, więc można je budować nawet w zimę. Ponadto, kosztują mniej od domów ceglanych, a są równie solidne.