Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest bardzo ważne dla zdrowia. Dzięki temu możemy się dotlenić, ponadto bliskość z naturą sprawia, że nasze samopoczucie staje się lepsze. Zyskujemy więcej energii i jesteśmy gotowi do działania. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy bloków najczęściej zazdroszczą szczęścia właścicielom domów jednorodzinnych. Jednakże to, że mieszkamy w bloku, nie oznacza jeszcze, iż na zawsze jesteśmy skazani tylko na cztery ściany.

Wygodny i praktyczny domek na działkę

mały drewniany domek działkowy z hydroizolacją Możemy zakupić kawałek własnej ziemi – działkę, na której postawimy mały domek letniskowy. Wokół niego będzie rozciągał się nasz ogród. W takim miejscu na pewno będziemy przebywać z przyjemnością. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaki powinien być domek działkowy, aby dobrze spełniać swoją rolę. Zatrzymajmy się na jego konstrukcji. Chociaż będziemy prawdopodobnie eksploatować go jedynie sezonowo, nie oznacza to, że możemy poczynić pewne zaniedbania jeśli chodzi o etapy budowlane. Mimo iż możliwe jest zrezygnowanie z izolacji termicznej, to hydroizolacja powinna być obowiązkowa, zarówno jeśli chodzi o fundamenty, jak i dach. W przypadku fundamentów jest to konieczne, ponieważ tak jak przy każdym budynku, tak i tutaj może wystąpić wilgoć kapilarna spowodowana tym, że woda gruntowa znajduje się blisko fundamentów i może przenikać na mury. Mały drewniany domek działkowy z hydroizolacją fundamentów będzie nam służył przez wiele lat bez żadnych problemów, jeśli oczywiście taka hydroizolacja została wykonana w sposób właściwy.

mały drewniany domek działkowy z hydroizolacjąOznacza to, że musimy wykonać zarówno izolację pionową, jak i poziomą – oraz dobrze je ze sobą połączyć. Tylko wtedy taka hydroizolacja będzie szczelna i dobrze spełni swoją rolę. Zatem sprawę hydroizolacji mamy wyjaśnioną. A dlaczego warto wybrać drewniany domek na działkę? To już jest oczywiście kwestia własnych upodobań, ale warto zwrócić uwagę na to, iż drewniany domek szybciej postawimy niż murowany. Drewniane domki letniskowe wykonywane są w fabryce producenta i dostarczamy na miejsce w formie prefabrykatów gotowych do szybkiego montażu. Natomiast budowa nawet najmniejszego obiektu murowanego jest często zależna od pogody – procesy schnięcia betonu mogą się czasami mocno wydłużać.

Ponadto domek drewniany po prostu prezentuje się lepiej – drewno jest przecież materiałem naturalnym, doskonale pasuje więc na działkę. Przecież zależy nam właśnie na poczuciu bliskości z naturą, a taki domek nam ją zapewni. Działka z małym drewnianym domkiem letniskowym z pewnością będzie pięknym miejscem, w którym miło jest przebywać.