Podczas wymiany podłogi w domu, dobrze jest przyjrzeć się nowym rozwiązaniom jakie można zastosować. Wybranie odpowiedniego materiału pozwala na zwiększenie komfortu poruszania się, a także ociepla wnętrze i nadaje mu wyjątkowy wygląd. Zakup dywanu jest w takim wypadku dobrym rozwiązaniem.

Podkład wyciszający do podłóg

podkład pod wykładziny podłogoweJednak trzeba przy tym zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które pomogą przy odpowiednim umiejscowieniu go i poruszaniu się. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo podkładów pod wykładzinę. Przy ich wyborze należy skupić się przede wszystkim na materiale, z którego są wykonane. Jednym z najpopularniejszych jest podkład piankowy. Wykonuje się go z pianki poliuretanowej wtórnie związanej. Przede wszystkim nie ma problemu z odpowiednim ułożeniem i dopasowaniem go do wykładziny. Oddycha, wiec drewno, czy panele, które się pod nim znajdują mają swobodny dostęp do powietrza i nie ulegają przy tym zniszczeniu. Oprócz tego nie ma pamięci kształtu, dzięki temu można poruszać się po nim w każdym obuwiu, czy nawet boso. Jest to gruby podkład pod wykładziny podłogowe, więc powinniśmy mieć to na uwadze dostosowując do niego listwy. Ponadto daje efekt tzw. miękkiego podłoża, co nie tylko wycisza pomieszczenia, ale również ma dobry wpływ na stawy osób, które po nim chodzą. Dodatkowo eliminuje ryzyko urazów podczas przypadkowego upadku. Nie ma żadnych przeszkód w tym, żeby stosować go przy ogrzewaniu podłogowym, nie ważne czy jest ono elektryczne, czy wodne.

podkład pod wykładziny podłogowePodkład piankowy jest laminowany przez producentów specjalną folią, która zapewnia ochronę przed wodą i innymi ciekłymi substancjami. Łatwy w montażu, zwiększa komfort poruszania się oraz zapewni izolację termiczną. Może być dobrym rozwiązaniem w mieszkaniach, które znajdują się w bloku, ponieważ dodatkowo wycisza. Ponadto jest w stanie zniwelować każde nierówności podłoża, co nie zmusza nas do jego poprawy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jego grubość. Zazwyczaj dostępne są o grubości czterech milimetrów, bądź dziesięciu. Oczywiście na rynku funkcjonują firmy, które szybko i tanio zamontują podkład i przytną go do rozmiaru dywanu, który będzie na nim leżał. Kolejną dobrą zaletą jest to, że produkt ten jest tworzony w stu procentach z rzeczy, które poddawane są recyklingowi. Dzięki temu producenci w pewien sposób pomagają środowisku, w którym znajduje się bardzo dużo plastiku.

Kupując podkład piankowy jesteśmy pewni, że nie skurczy się on podczas wilgoci czy zmiany temperatury, ani nie zmieni swojego kształtu. To, że oddycha nie pozwala na rozwinięcie się grzybów i pleśni pod podłogą. Dodatkowo wydłuża żywotność wykładziny i pozwala na swobodne poruszanie się bez ryzyka urazu.