Istnieje wiele sposobów na to, by zapewnić optymalne bezpieczeństwo osobom pracującym przy natężonym ruchu samochodowym. Do takich miejsc zaliczyć można duże parkingi, hale magazynowe i przemysłowe, a także obiekty związane z organizacją dużych eventów sportowych lub muzycznych.

Solidne i trwałe odbojnice

odbojnice przemysłoweAby jednak zminimalizować ryzyko zderzenia się ze sobą pojazdów i ludzi, a także zapobiec uszkodzeniu elementów konstrukcyjnych danych obiektów, należy zastosować odpowiednie rekwizyty, czyli na przykład profesjonalne odbojnice. Niezależnie od tego, jak duży obszar zajmuje dana hala magazynowa lub parking, niezbędnym artykułem, który należy umieścić na ich terenie są solidne barierki ochronne. Pełnią one przede wszystkim rolę zabezpieczenia narożników regałów, filarów, ścian, maszyn i urządzeń przed uszkodzeniami mechanicznymi, o które na terenie przemysłowym nietrudno. Doskonałą formą ochronnych barier stosowanych na terenie hal magazynowych są wytrzymałe odbojnice przemysłowe. Redukują one ryzyko odbijania się ruchomych obiektów od stałych elementów konstrukcyjnych. Istnieje ogromny wybór różnego typu odbojnic, wśród których znaleźć można między innymi modele w wariancie stalowym ocynkowanym.

odbojnice przemysłowePoddanie odbojnic procesowi cynkowania ogniowego i dodatkowe pomalowanie ich korzystnie wpływa na żywotność i odporność produktu. Dostępne są także egzemplarze w różnych kształtach oraz typach miejscowego przeznaczenia, do których zaliczyć można odboje narożne, liniowe lub słupkowe. Jednym z głównym walorów tego typu zabezpieczeń jest fakt, że nie przenoszą one siły uderzenia na zderzający się z nimi obiekt, zapewniając tym samym solidną ochronę dla ruchomych urządzeń przemysłowych. Na rynku dostępny jest obecnie również szeroki wybór odbojnic w różnych kolorach i wzorach, co sprawia, że są jeszcze bardziej widoczne dla uczestników ruchu na podlegającym zabezpieczeniu obszarze. Zapobiegają one też niewłaściwemu pozostawianiu pojazdów na terenie większych parkingów lub osiedli mieszkalnych, co znacznie ułatwia utrzymanie dyscypliny i kultury jazdy wśród kierowców. Zastosowanie profesjonalnych odbojnic sprowadza się obecnie także do oddzielenia strefy pieszego w obszarze zwiększonego ruchu pojazdów, sprawnej organizacji tras transportowych wózków przemysłowych, a także do zabezpieczenia bram magazynowych.

Inwestorzy, którzy przeprowadzają inwestycję na danym terenie powinni przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy wszystkie barierki ochronne spełniają określone wymogi i normy BHP, ponieważ stanowi to gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa dla przebywających na terenie obiektu pracowników.