Zdecydowanie większość społeczeństwa nie przepada za sprzątaniem. Kojarzy im się to z marnowaniem czasu, pracą w brudzie, żmudnymi, powtarzalnymi czynnościami. Dlatego też każdy szuka takich rozwiązań, które sprawią, że sprzątanie będzie szybsze i przyjemniejsze. Kupuje się zmywarki, pralki, suszarki bębnowe.

Robot marki Xiaomi

robot sprzątający xiaomi s50Co jednak z zamiataniem i zmywaniem podłogi? W tym wypadku najlepiej sprawdzi się niezawodny robot sprzątający xiaomi s50 lub inny robot tego typu. Takie urządzenia są niewielkie (wysokość kilku centrymetrów), mają okrągły kształt i są samojezdne. Do nich dołączone są ładowarki bądź stacje dokujące. Wystarczy je uruchomić a same zaczną jeździć po podłodze i zamiatać lub mopować. Po zakończonym sprzątaniu zwykle same wracają do ,,stacji”. Na jednym ładowaniu mogą pracować nawet przez dwie godziny co pozwoli na sprzątnięcie ponad dwustu metrów kwadratowych powierzchni. Większość ma jednak mniejsze domostwa, zatem spokojnie może kilka razy włączyć robota bez martwienia się o baterię. Dlaczego warto kupić taki produkt? Przede wszystkim to oszczędność czasu. Zamiast biegać z miotłą lub mopem po całym domu wystarczy uruchomić robot, a on zajmie się wszystkim. Po skończonej pracy należy jedynie opróżnić jego ,,śmietniczek”, czy zmienić szmatkę mopującą.

robot sprzątający xiaomi s50Ten czas można przeznaczyć na zrobienie czegoś ciekawszego albo choćby na relaks. Robot to też niezastąpiona rzecz dla seniorów czy osób mających problemy z poruszaniem się. Dla nich schylanie się ze zmiotką, dźwiganie wiadra z wodą, czy wyżymanie mopa stanowi wielkie wyzwanie. A tak nie muszą się o nic martwić, bo mop zadziała sam. Kolejna rzecz to kwestia zmiany narzędzi sprzątających. Zwykle najpierw trzeba zabrać ze sobą miotłę, potem zebrany brud zebrać na szufelkę, wyrzucić wszystko do śmietnika. Następnie nalać wody z płynem, zmoczyć mopa, znowu ,,objechać” całą podłogę, wylać wodę, suszyć mopa i czekać aż wszystko wyschnie. Tu jeden robot zrobi wszystko. Po trybie zamiatania przełącza się go na tryb mopowania i już. Trzeba tylko pamiętać by wlać wodę do zbiorniczka, by robot mógł nią pryskać na podłogę. dodatkowo robot nie zajmuje dużo miejsca, można go schować do szafki,czy pod łóżko.

Jak widać robot sprzątający ma same zalety. Dzięki niemu zapomnimy niemalże o sprzątaniu. Robot zbierze kurz i brud, zmyje kafle i panele bez ich rysowania. Nie trzeba się schylać, dźwigać wiader, czy wykonywać nużących czynności. To z pewnością doskonała inwestycja dla każdej osoby i każdy kto kupi taki robot już nie wróci do miotły i mopa.