Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bez pewnych urządzeń czy maszyn w miejscu pracy trudno byłoby wykonywać swoje obowiązki sprawnie i szybko. W niektórych przypadkach byłoby to nawet niemożliwe. Tak jest chociażby w pracy magazyniera.

Bramy rolowane w magazynach

Bramy rolowaneTutaj przestrzeń odgrywa szczególnie ważną rolę, jeżeli jest wystarczająca wszystkie prace przebiegają bez problemowo. Każde dodatkowe miejsce w magazynie jest na wagę złota. Bardzo przydatne w tym względzie są specjalne zamknięcia, które nie zajmują tak dużo przestrzeni jak zwykłe drzwi. W przeciwieństwie do tych zwykłych bram, które stosuje się w przypadku domowego użytku, te przemysłowe posiadają jeszcze inne funkcje. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich bram, które będą idealnym rozwiązaniem w przemyśle. Przede wszystkim bramy w pomieszczeniach przemysłowych oraz w magazynach powinny ściśle współpracować z podstawowymi funkcjami tego typu budynków.

Bramy staloweW tym przypadku doskonale sprawdzą się bramy rolowane. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że zajmują stosunkowo mało miejsca, a to jak wiadomo w różnego rodzaju magazynach jest kluczowa. Dzięki swojej konstrukcji są bardzo łatwe i szybkie w obsłudze, usprawniając pracę osobom pracującym w magazynie. Każda brama przemysłowa składa się ze stalowego lub aluminiowego pancerza, który w przypadku otwierania się bramy nawija się specjalny wał umieszczony na górze, kiedy natomiast brama się zamyka, pancerz rozwija się. Specjalna konstrukcja bramy nie wymaga instalacji prowadnic, które zwykle zajmują bardzo dużo przestrzeni. To właśnie dzięki swojej prostocie oraz braku zaawansowanych elementów, bramy rolowane do magazynu są tak cenione. Doskonale sprawdzą się nawet podczas intensywnego użytkowania, nie sprawiając magazynierom większych trudności czy przeszkód. Bardziej zaawansowane technicznie bramy przemysłowe rolowane posiadają dodatkowe opcje, wśród nich można wymienić: możliwość sterowania bramą z pilota, czytnik kart magnetycznych czy zamek szyfrowy. Tego rodzaju zamknięcie doskonale sprawdzi się nie tylko w różnych magazynach, ale także w halach przemysłowych, w centralach handlowych, w systemach przeładunkowych. Znajdą swoje zastosowanie również w parkingach oraz garażach.

Bramy roletowe to jedynie jeden z rodzai bram przemysłowych. W zależności od typu obiektu można zdecydować się także na bramy segmentowe, przesuwane lub o zaawansowanych funkcjach przeciwpożarowych. W magazynie oprócz przestrzeni istotne jest poczucie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie ryzyka włamania, dzięki sprawnym i solidnym bramom jest to możliwe.