Jest wiele ciekawych sposobów na atrakcyjnie wykonanie elewacji domu. Są tynku zacierane na gładko i tynki strukturalne tzw. baranki. Jednak są one najpopularniejsze i prawie każdy dom jest właśnie jedynie otynkowany. Z drugiej strony płyty z kamienia, czy konglomeratu kwarcowego nie tylko są ciężkie, ale też sprawiają, że cały budynek wydaje się ponury i bezosobowy.

Deska z tworzywa sztucznego

 elastyczna deska elewacyjnaTo dobra opcja dla banków, ale nie dla domu jednorodzinnego. Na szczęście zawsze pozostaje inna opcja, a mianowicie deski elewacyjne. Drewniane okładziny można stosować na całym budynku, tworzyć ozdobny pas przez jego środek, czy też obłożyć tylko okolice balkonu lub tarasu. Możliwości jest bardzo wiele, a różne koloru desek sprawiają, że każdy może wybrać ciekawy wzór. Są jednak dwa warianty takich desek. Jest solidna elastyczna deska elewacyjna oraz deska naturalna. Ta pierwsza jest cienka, lekka, miękka. Można ją przecinać i przyklejać do ściany bez specjalistycznego sprzętu. Elastyczna okładzina doskonale dopasuje się do kształtu podłoża – można nią nawet owinąć kolumny podpierające zadaszenie nad wejściem do domu. Deska elastyczna nie będzie gniła, nie zostanie zaatakowana przez korniki. Jej gwarancję szacuje się przynajmniej na kilkanaście lat. Dodatkowym atutem jest też oczywiście atrakcyjna cena. Wadą jest to, że to nie jest materiał naturalny, cienka okleina może się łatwiej okleić od ściany. Jakie zalety ma deska drewniana naturalna?

 elastyczna deska elewacyjnaNa pewno jest bardziej twarda i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Drewno to surowiec naturalny, jest biodegradowalne, nie szkodzi środowisku. Niektóre drewniane budowle stoją po dziś dzień, więc jak widać to dobry materiał do zastosowania w budownictwie. Niestety, deska naturalna ma też swoje wady. Przede wszystkim jest to fakt, iż by zachować jej ładny kolor i przedłużyć trwałość to trzeba ją regularnie konserwować, najlepiej zapobiegawczo raz do roku. Deska drewniana jest też ciężka, co utrudnia obróbkę i montaż, jest też droższa od swojej imitacji. Co zatem wybrać? To wiele zależy od tego na czym najbardziej zależy inwestorowi. Jeśli szuka rozwiązania taniego i takiego, które może sam zamontować to może celować w imitację deski.

Jeśli szuka czegoś naturalnego, ekskluzywnego to na pewno naturalna deska będzie lepszym wyborem. Warto też porównywać oferty kilku producentów i sprzedawców, bo może się zdarzyć tak, że naturalna deska będzie niewiele droższa od bardzo realistycznej wersji elastycznej okleiny. To na pewno też ma wpływ na podjęcie decyzji o zakupie.

Więcej na http://decoartwood.pl