Rękodzieło z języka angielskiego handmade, oznacza coś, co zostało zrobione własnoręcznie. Dotyczy to szeroko rozumianych indywidualnych przejawów kreatywności w różnych dziedzinach wizualnych. Przedmioty wykonane ręcznie zazwyczaj mają charakter autorski, są unikatowe i niepowtarzalne.

Plakaty i grafiki — unikalny sposób na ożywienie wnętrza

rękodziełoMoże to być biżuteria, kartki okolicznościowe, zaproszenia, pudełka, małe bądź duże plakaty handmade, wszystko, co stworzone siłą własnych rąk. Twórcy rękodzieła udostępniają w internecie setki swoich produktów, a kupujący mają możliwość otrzymania niepowtarzalnego przedmiotu za cenę zbliżoną do taśmowych produkcji wielkich firm. Jeszcze kilkanaście lat temu wyroby handmade były sposobem na zabicie nudy i zarobieniem paru groszy. W dobie internetu – praca z domu nabrała nowego znaczenia. Popyt na takie usługi rośnie z roku na rok, jednak jest bardzo uzależniony od rodzaju wykonywanych przedmiotów. Najbardziej popularne dziedziny to wykonywanie biżuterii, dekoracji i mebli. W sieci można znaleźć wiele ofert związanych z rękodziełem, które tworzą często młode osoby, chcące się wyrazić artystycznie. Jedną z ciekawszych form wyrobu handmade są małe, średnie, bądź duże plakaty – to idealne dekoracje wnętrz. Plakaty w kilka chwil ożywią i nadadzą charakter pomieszczeniu, w którym się znajdą.

aranżacja wnętrzŚwietnie sprawdzą się także w aranżacji biura, knajpy czy restauracji. Na większych powierzchniach można tworzyć galerie ścienne. Plakaty znakomicie wypełnią pustą przestrzeń na dużej ścianie. Plakaty i grafiki w cudowny sposób odmieniają wnętrza, ocieplają je i nadają im indywidualnego charakteru. Mogą wchodzić w uspokojone formy i kolory, oraz zawierać zupełnie prostą, minimalistyczną grafikę. Plakaty handmade idealnie sprawdzą się w salonie, pokoju dziecięcym, kuchni czy jadalni. Takie drukowane dzieła to z pewnością też dobry pomysł na prezent dla kogoś nam bliskiego, można je zawiesić dosłownie wszędzie. W obecnych czasach, kiedy wszystko jest produkowane masowo, coraz bardziej docenia się magię rękodzieła artystycznego. Są to rzeczy, które przede wszystkim są tworzone prosto od serca, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na zakup ich.

Poza tym dawno temu rękodzieło zapoczątkowały babcie i dziadki – a niektóre z zawodów zostały do dziś: garncarstwo tradycyjne, ceramika, szydełkowanie, robótki na drutach, hafciarstwo, koronkarstwo czy lepienie z różnych rodzajów mas (solnej, papierowej, plastycznej). Kończąc nie każdy, jest tak zdolny, by wykonywać takie robótki, ale z pewnością można się tego nauczyć dzięki poradnikom internetowym, które podpowiedzą jak w praktyce wykorzystywać zdobytą wiedzę.