Jak powszechnie wiadomo czujnik tensometryczny jest podstawowym elementem każdej wagi elektronicznej. W potocznym języku czujnik tensometryczny bardzo często nazywany jest po prostu tensometrem. Czujnik ten jest również idealnym urządzeniem do pomiaru sił ściskających oraz rozciągających.

Waga musi być dokładna

Czujnik tensometrycznyNadaje się on również bardzo dobrze do pomiaru naprężeń. Czujniki tensometryczne najczęściej pojawiają się w układach automatyki, w których to zachodzi konieczność dokonywania rozmaitych pomiarów wagowych np. zważenia ciężaru zbiorników magazynujących różne produkty, czy też platform najazdowych. Czujnik tensometryczny najczęściej umieszczany jest pod podporami zbiornika, albo platformy. Jeżeli połączymy czujnik z odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi to możemy realizować niesłychanie dokładny pomiar mas.
W dzisiejszych czasach praktycznie każda nowoczesna waga elektroniczna wyposażona jest właśnie w nowoczesne i niesłychanie precyzyjne czujniki tensometryczne. Wagi elektroniczne stosowane są w różnych sektorach gospodarczych i charakteryzują się niesłychanie skomplikowaną konstrukcją. W Polsce najpopularniejsze są wagi łazienkowe, przemysłowe, laboratoryjne, medyczne, sklepowe i platformowe.

Coraz większa popularnością w naszym kraju cieszy się również waga samochodowa. Odgrywa ona bardzo ważną rolę w transporcie, ponieważ pozwala dokładnie i bardzo szybko zmierzyć towar, który przewożony jest samochodami. Wagi samochodowe to konstrukcje solidne i niesłychanie wytrzymałe i co najważniejsze gwarantują bardzo precyzyjny pomiar.