Jak się okazuje materace bonellowe są starszą wersją nieco bardziej popularnych konstrukcji wykonanych z użyciem sprężyn. Warto doprecyzować, że w ich wnętrzu także są sprężyny, lecz ich kształt uformowany jest w charakterystyczne klepsydry przyłączone od góry oraz dołu do specjalnej podstawy z drutu. Zapewnia to odpowiednią elastyczność materaca, a także nadaje mu prawidłowy kształt.

Materace bonellowe od producenta

bonellowe materace - producentMimo że obecnie nie są już tak popularne, nadal jest wiele osób decydujących się na ich zakup. Materace bonellowe nadal cieszą się sporą popularnością, a co równie istotne – dobrymi opiniami. Są wyjątkowo solidne i wytrzymałe, co w efekcie prowadzi do ich dużego stopnia żywotności. W związku z tym okazują się wyjątkowo ekonomiczne, ponieważ zaopatrzenie się w materac tego typu może oznaczać możliwość jego użytkowania przez długi czas. Bardzo często konstrukcja tego typu elementu łóżka wzbogacona jest pianką poliuretanową. Spowodowane jest to faktem, że wcześniej wspomniana pianka zapewnia odpowiednią sprężystość, dzięki której materac się nie odkształca. Wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem może się na dodatek okazać dwustronna wersja, który to wariant można wybrać spośród produktów takich jak bonellowe materace – producent tego typu elementów może na dodatek wykonać materac zgodnie z życzeniem klienta, na zamówienie.

materace producent bonelloweZdecydowanie niewątpliwą zaletą tych konstrukcji jest także ich stosunkowo niewielki koszt w szczególności, gdy weźmie się pod uwagę wcześniej wspomniany fakt ich żywotności na bardzo wysokim poziomie. Warto zwrócić uwagę, że materace bonellowe w szczególności są polecane osobom, których waga jest dość wysoka. Użytkownik o zbyt niskiej masie ciała może nie mieć zapewnionego prawidłowego podparcia, co poskutkuje nawet zwyrodnieniami kręgosłupa, a także ogólnym niewyspaniem się. Należy pamiętać, że ze względu na osiadający się na sprężynach kurz materac bonellowy może nie być polecany dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Warto jednak dodać, że spośród szerokich ofert proponowanych przez firmy, znaleźć można także konstrukcje wzbogacone o materiał wykonany z kokosa. Dzięki posiadaniu specjalnych soli mineralnych, kokos jest antyalergiczny.

Materace bonellowe są konstrukcjami nadal wyjątkowo cenionymi, a także popularnymi. Zapewniają użyteczność na długi czas, ponieważ szybkość ich eksploatacji okazuje się wyjątkowo niska. Dodatkowo skutecznym rozwiązaniem może okazać się wybór materacy dwustronnych. Tego typu elementy pozwalają na odwracanie konstrukcji raz na pół roku, by eksploatować go w bardziej równomierny sposób. Obecna technologia dodatkowo pozwala na wybór materacy bonellowych wzbogaconych innymi materiałami.