Ocieplanie poddaszy z wykorzystaniem pianki poliuretanowej nie jest szczególnie nowym rozwiązanie, niemniej do tej pory nie było to rozwiązanie za bardzo rozpowszechnione w Polsce. Skąd to wynika? W dużej mierze z racji tego, że na dzień dzisiejszych nie ma aż tak wielu firm wykonujących tego rodzaju ocieplenia jak to jest w przypadku ociepleń ze styropianu lub ociepleń z wykorzystaniem wełny mineralnej.

Ocieplenie pianką jest dobre

ocieplanie poddaszy piankąNiemniej należy mieć na uwadze fakt, że rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi systemami izolacyjnymi. Pianka PUR stosowana do ocieplania poddasza kładziona jest w sposób natryskowy, a co za tym idzie dociera ona we wszystkie miejsca, dzięki czemu doskonale redukuje ilość mostków termicznych i tym samym stanowi doskonałą izolację. Jej parametry izolacyjne są wyższe niż w przypadku zastosowania styropianu czy wełny mineralnej, dodatkowo ma ona także wysokie właściwości akustyczne, dzięki czemu doskonale wycisza. Jej zaletą w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami jest także i fakt, że jest ona bardzo lekka, a co za tym idzie może ona być stosowana w przypadku delikatnych konstrukcji dachowych.

ocieplanie poddaszy piankąRównież czas wykonania tego typu izolacji w porównaniu z innymi metodami wygląda dość dobrze. Dość dużo kontrowersji budziło niegdyś zagadnienie łatwopalności tego typu ocieplenia, przy czym należy zaznaczyć, że zastrzeżenia te sa bezpodstawne, ponieważ pianka spala się one do wewnątrz a co za tym idzie samoistnie gaśnie, dzięki czemu nie jest to ocieplenie, które stwarzało by wyższe ryzyko niż standardowe metody ocieplania poddaszy. Zasadniczo za główny minus tego rozwiązania do tej pory uznawało się zdecydowanie wyższy koszt wykonania tego rodzaju izolacji. Niemniej fakt, że metoda ta stała się zdecydowanie powszechniejsza w Polsce, a co za tym idzie przybywa firm wykonujących tego rodzaju ocieplenie sprawia, że możliwe jest ocieplanie poddaszy pianką w niskiej cenie. To znaczy w cenie porównywalnej z innymi rodzajami ocieplenie. Niemniej wybierając firmę zajmującą się wykonywaniem tego typu izolacji należy zwrócić, uwagę nie tylko na cenę samej usługi, ale także i na doświadczenie jakie firma ma w wykonywanie tego typu izolacji oraz na to jakie posiada ona opinie poprzednich klientów.

Wzięcie pod uwagę tych czynników pomoże wybrać nam firmę, której usługi będą nie tylko w przystępnej dla nas cenie, ale także które będzie cechowała dobra jakość wykonania, dzięki czemu będziemy mieli gwarancje, że ocieplenie poddasza zostanie wykonane w odpowiedni sposób.