Zabezpieczenie wnętrza budynku to jedna z funkcji, którą muszą spełniać drzwi wejściowe. W przypadku budynków mieszkalnych duży nacisk kładzie się też na aspekty wizualne, termoizolację oraz izolację akustyczną. Materiałem, z którego często wykonuje się drzwi zewnętrzne, jest stal. Wewnętrzna warstwa takich drzwi składa się z materiałów zapewniających izolację termiczną i akustyczną, ale zewnętrzna powłoka ze stali zapewnia wysoki poziom ochrony.

Zakup porządnych drzwi to pierwszy krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa

drzwi wejścioweSforsowanie tego typu drzwi jest bardzo trudne i wymaga specjalistycznych narzędzi. Jednym z wyzwań, z którym muszą poradzić sobie projektanci i producenci stalowych drzwi, jest korozja. W celu zapobiegania rdzewieniu stalowe drzwi pokrywa się warstwą cynku oraz lakieru. Do malowania wykorzystuje się lakier proszkowy, który tworzy cienką, jednolitą warstwę ochronną. Składnikiem lakieru są także filmy chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym, ale mimo to zaleca się montaż specjalnego daszka nad drzwiami. Sprawia to, że lakier nie traci swojego pierwotnego wyglądu przez długi czas. Oprócz samych drzwi ze stali wykonuje się także ościeżnicę. Inną formą zabezpieczania stalowych drzwi jest folia imitująca wygląd naturalnego drewna. W stalowych drzwiach producenci wykonują przeszklenia, które poprawiają ich estetykę.

drzwi, zamek Kupując mocne drzwi stalowe w dolnośląskim salonie, można liczyć na dostawę, a także montaż za dodatkową opłatą. Ważną cechą stalowych drzwi jest wysoki poziom ochrony przed włamaniem. Tego typu drzwi dobrze sprawdzają się w budownictwie wielorodzinnym. Drzwi można wyposażyć w kilka niezależnych zamków. Wygodę korzystania z drzwi zwiększy wizjer. Dzięki niemu można sprawdzić, kto chce dostać się do mieszkania. Drzwi ze stali są cięższe od drewnianych czy plastikowych, co powoduje dodatkowe trudności podczas montażu. W zamian otrzymuje się wysoki poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, które mogą pojawić się podczas próby włamania.

Wykonane ze stali drzwi dobrze sprawdzają się też w budownictwie użytkowym. W zestawie z drzwiami powinny znaleźć się takie elementy jak ościeżnica, klamka czy zawiasy. Te ostatnie można zamaskować przy pomocy specjalnych nakładek. Zabezpiecza to zawiasy przed działaniem czynników atmosferycznych i poprawia estetykę drzwi. Osoby, które obawiają się włamania, mogą zdecydować się na drzwi wyposażone w bolce antywłamaniowe, które wsuwają się w ościeżnicę po zamknięciu zamka. Przed zakupem należy sprawdzić, jaki jest poziom izolacji termicznej i akustycznej danych drzwi.