W celu zapewniania jak największego komfortu w naszych domach coraz częściej stawiamy na nowoczesne technologie. Mają nam one pomóc w podniesieniu komfortu życia a także w zwiększeniu energooszczędności budynku.

Rekuperacja z Częstochowy jest popularna

rekuperacjaPrzykładem takiej technologii, cieszącej się popularnością w naszym kraju szczególnie w województwach śląskim i świętokrzyskim (przede wszystkim w Katowicach i Częstochowie) jest rekuperacja częstochowa. Rekuperator, czyli wentylator mechaniczny, zastępuje tradycyjną i coraz mniej skuteczną w nowych budynkach wentylację grawitacyjną. Pozwala on na stały napływ świeżego, już ogrzanego powietrza do domu i usuwanie zużytego bez konieczności otwierania okien. Można go zaprogramować dowolnie, także na większą ilość osób w domu, np. z okazji przyjęcia urodzinowego. Dzięki tej jego cesze w pomieszczeniach nigdy nie będzie duszno. Rekuperator pozwala też na stałe odzyskiwanie ciepła (z wody i powietrza, które zostały już zużyte) i wykorzystanie go ponownie, a więc daje sporą oszczędność energii. Do tego latem może działać jak klimatyzacja, więc skończą się nasze problemy z dusznymi, gorącymi wnętrzami w najgorętsze miesiące. Bez większego trudu możemy zadbać o mniej więcej stałą temperaturę przez cały rok i odpowiednie nawilżenie powietrza w całym naszym domu, aby było jeszcze zdrowsze i przyjemniejsze.

Ceny rekuperatorów spadają, co sprawia, że coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić. Oznacza to, że coraz więcej Polaków żyje wygodnie i nowocześnie dzięki nowoczesnej technologii.