New Holland to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dostawców sprzętu rolniczego. Firma produkuje ciągniki rolnicze, ładowarki teleskopowe i kombajny zbożowe. W jej asortymencie można znaleźć nie tylko pojazdy, ale też sprzęt stacjonarny, taki jak prasy czy sieczkarnie. Doświadczenie zdobyte podczas prac nad maszynami rolniczymi przekuwane jest też w ofertę sprzętu budowlanego.

Wspólną cechą wszystkich maszyn rolniczych jest wysokie narażenie na zużycie i awarie

części zamienne do new hollandChcąc długo cieszyć się z ciągnika lub kombajnu, trzeba o niego dbać. Najprostszą forma dbania o sprzęt rolniczy jest regularne serwisowanie. Chcąc wykonywać niezbędne naprawy, trzeba do tego pozyskiwać części zamienne. Podczas eksploatacji trzeba pamiętać o wymianie filtrów – powietrza, paliwa i oleju – oraz akumulatora. W elementach ruchomych często zużywają się łożyska oraz pasy klinowe. Podobnie jak uszczelniacze są to elementy, które nie kosztują zbyt wiele i ich wymiana przeważnie nie należy do skomplikowanych. Podczas pracy na roli może zdarzyć się sytuacja, w której w ciągniku lub kombajnie pęknie szyba. Wówczas można kupić idealnie dopasowany zamiennik. Za sprawne działanie układu elektrycznego odpowiadają takie komponenty jak alternator, rozrusznik oraz akumulator. W korzystnych cenach części zamienne do New Holland można kupić w lokalnych warsztatach lub przez internet.

części do ciągnikaSprzęt rolniczy zwykle zasilany jest silnikami wysokoprężnymi wyposażonymi w turbosprężarki. Jest to element, który cechuje się szczególną wrażliwością na nieprawidłowe zachowania użytkowników. Jego wymiana lub regeneracja może być związana z dużym wydatkiem. W układzie hydraulicznym działają silniki elektryczne oraz cylindry. Większość maszyn rolniczych umożliwia pracę po zmroku. Wykorzystuje się do tego wbudowane lampy. Jeśli w lampie przepali się żarówka, zwykle można ją wymienić bez żadnego problemu – wystarczy jedynie zdjąć obudowę reflektora. Przed zakupem części warto dokładnie sprawdzić ich zgodność z danym modelem maszyny. Wielu dostawców oferuje tańsze zamienniki części. Oszczędność odbywa się jednak kosztem jakości.

Serwisując maszyny w autoryzowanych serwisach, można wykonywać naprawy z wykorzystaniem oryginalnych i idealnie dopasowanych części zamiennych. Dzięki temu wszystkie układy – napędowy, kierowniczy czy hamulcowy – będą działały bez zarzutu. W maszynach rolniczych można wymieniać zarówno komponenty odpowiadające za pracę i przemieszczanie pojazdu, jak i specjalistyczny sprzęt przeznaczony do prac na roli.