Kiedy decydujemy się na wybudowanie studni, która będzie dostarczać wody pitnej z podziemi, zależy nam na jej jak najwyższej jakości. Powinna być czysta, zdrowa i smaczna. Ta metoda nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego i daje możliwość sporego zaoszczędzenia. Studnie głębinowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla domowników, ale tylko wtedy, gdy woda jest czysta i nadaje się do picia.

Woda ze studni musi być badana

studnie głębinoweNa szczęście można to sprawdzić. Należy zatrudnić specjalistyczną firmę, która zajmie się wszystkimi czynnościami, związanymi z badaniem toksyczności wody i jej dokładną analizą. Firma musi więc pobrać materiał do badań w postaci próbki owej wody. Istnieje podział badania wody. Wyróżniamy część fizykochemiczną i mikrobiologiczną.

Najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie czy woda rzeczywiście nadaje się do picia. Trzeba ocenić jej jakość i przydatność. Tym zajmuje się analiza fizykochemiczna. To pozwala specjalistom zacząć właściwą pracę, ponieważ na tej podstawie można wybrać narzędzia do pracy i filtry, które sprawią, że wszystko będzie dostosowane do klienta. Analiza fizykochemiczną określa PH wody i jej twardość oraz przeprowadzane są badania na obecność Manganu, Azotanów, Żelaza, Jonów amonowych, chlorków, chloru wolnego, chloru ogólnego. Badanie te obejmują również kontrole przewodności elektrolitycznej.

Analiza mikrobiologiczna wykonywana jest w tym samym celu. Dzięki niej można dowiedzieć się jakie filtry założyć lub czy będzie potrzeba zastosowanie dezynfekcji wody. W tym celu również wykonuje się badania, ale w tym przypadku są trochę inne. W tej analizie chodzi o obecność bakterii. Określone zostaje np. ilość mikroorganizmów, obecność enterokoku i inne.

Woda to rzecz niezbędna do życia i każdy o tym wie. Jest to oczywista rzecz, bez której ani rusz. Niestety należy pamiętać o tym, by zawsze była czysta, wysokiej jakości. Wodę z brudnej studni, aż nieprzyjemnie się pije. Trzeba sprawdzić jej poziom zanieczyszczeń, by upewnić się jakiej jest tak naprawdę jakości. Studnie muszą być przede wszystkim czyste.